Jaki wpływ mają źle dobrane biustonosze?

Ogromna liczba kobiet nosi źle dobrane staniki i nawet gdy panie o tym wiedzą, niekoniecznie coś z tym robią. Wiadomo, że dobre staniki sporo kosztują, poza tym trzeba jeszcze wybrać się do brafitterki, a to może być kłopot, czy też szukać staników w sieci. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że noszenie źle dobranych biustonoszy to nie tylko kwestia wyglądu i wygody, może to mieć także zły wpływ na zdrowie oraz wygląd w dłuższej perspektywie!

Noszenie źle dobranego stanika może być groźne!

Przede wszystkim źle dobrane biustonosze nie mogą dobrze spełniać swojego zadania, jakim jest podtrzymywanie i unoszenie piersi. Z tego powodu biust narażony jest na działanie grawitacji, co groźne jest zwłaszcza w przypadku dużych piersi, które mogą wiotczeć. Poza tym kobiety noszące luźne staniki często narzekają na ból piersi, co związane jest z rozciągnięciem się ich wiązadeł.

 

Noszenie zaś uciskających staników może powodować deformacje biustu, a nawet prowadzić do powstawania problemów mastektomicznych! Piersi mają budowę gruczołową i długotrwałe uciskanie ich w tych samych miejscach może powodować powstawanie torbieli i guzów, jest to więc także kwestia zdrowia.

Także zbyt obcisłe staniki powodują wiotczenie piersi. Dodatkowo źle dobrany stanik to kłopoty z kręgosłupem, szczególnie przy dużych piersiach, problemy związane z wpijaniem się obwodu czy ramiączek w ciało bądź ciasnych miseczek w piersi.