Oprawki w stylu vintage – kocie okulary

Zazwyczaj okulary kojarzą się z czymś nudnym i nieatrakcyjnym. Wcale nie musi tak być. Wystarczy po prostu zdecydować się na oprawki w kształcie oczu kota.

Modne oprawki
Dzięki kocim oprawkom czasy nijakich okularów minęły bezpowrotnie. Do wyboru jest tutaj całe spektrum możliwości: materiał, z którego wykonane są oprawki, kształt nosków, kolorystyka całości – tym wszystkim można żonglować niemal bez ograniczeń. Kocie oprawki dobiera się do kształtu twarzy, ale także do wzrostu i do wyrazistości rysów, a nawet do koloru włosów. Oczywiście oprócz stylu, zawsze ważna jest też wygoda i dobre samopoczucie. Co ważne, kocie oprawki sprawdzą się w każdej stylizacji – zarówno w pracy, na spotkaniu biznesowym, jak i przy strojach casualowych.

Kocie okulary
Są one na czasie, gdyż wpisują się w obecny trend okularów dużych, wyrazistych, o odważnych wzorach. Niezwykle modne są łączenia tworzywa z metalem, mostki, podwójne belki i duża ekstrawagancja. Okulary kocie mogą być tymi korekcyjnymi, ale równie świetnie sprawdzają się jako oprawki okularów przeciwsłonecznych. Swoją stylistyką nawiązują do połowy ubiegłego wieku – dlatego na pewno sprawdzą się u fanów mody vintage. Okulary te mają opływowe kształty, a ich prawe, górne rogi są lekko uniesione ku górze (czyli jak sama nazwa wskazują – swoim kształtem nawiązują do oczu kocich). Mogą być czarne (czyli dokładnie takie jak w latach 50.), ale występują też w każdym innym kolorze.