żelazka

Żelazka przewodowe czy też może bezprzewodowe – które wybrać?

Żelazka są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu. Bez nich na próżno jest liczyć na to, że ubrania będą wygładzone. Tym bardziej, że po praniu są mniej lub bardziej wygniecione. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych modeli żelazek. Jedne z nich są w stanie szybciej prasować niż inne czy też nawet są tak zautomatyzowane, że prasują niemalże same. Do dyspozycji są zarówno żelazka przewodowe, jak i bezprzewodowe, które są znacznie wygodniejsze w użyciu. Na które się zatem zdecydować?

Żelazka przewodowe czy też może bezprzewodowe – które wybrać?

żelazkaMoże jeszcze do niedawna zakup żelazka nie stanowił żadnego większego problemu, jednakże obecnie nie jest wcale tak łatwo zdecydować się na konkretny model. Do dyspozycji jest bowiem wiele przeróżnych modeli żelazek od Sferis. Każdy z nich ma inną moc, ciśnienie pary czy też stopę wykonaną z innego rodzaju materiału. Oprócz tradycyjnych żelazek przewodowych na rynku dostępne są również modele bezprzewodowe. Dzięki takiemu udogodnieniu nie trzeba uważać na kręcący się wszędzie kabel, który ogranicza ruchy. Żelazka bezprzewodowe nie potrzebują stałego podłączenia do zasilania, a więc idealnie nadają się na wakacje czy też wyjazd służbowy. Wadą przewodowych żelazek jest także to, że połączenie przewodu z urządzeniem ma tendencję do pękania i przecierania się. Decydując się na taki model żelazka, należy zwrócić szczególną uwagę, aby jego przewód był odpowiedniej długości. Powinien on zapewniać swobodę ruchów i komfort pracy.

Jeśli chodzi o żelazka bezprzewodowe, to wyposażone są one w specjalne podstawki nagrzewające się przed pracą. Wystarczy po wyprasowaniu ubrania odłożyć urządzenie na podstawkę, a szybko ponownie się nagrzeje. Minusem takiego rozwiązania może być to, że czas prasowania się wydłuża ze względu na konieczność odkładania urządzenia na podstawkę. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie takiego mobilnego urządzenia jest duża wygodą i ułatwieniem, a do tego jest ono banalnie proste w obsłudze. Wadą bezprzewodowego żelazka może być także wyższa cena niż modeli przewodowych, ale nadal jest ona całkiem przystępna.