Zegarek męski Timex

Marka Timex od wielu lat jest dobrze znana w Polsce jako wiodący producent zegarków. W ofercie tej marki wyróżniają się przede wszystkim zegarki Unisex, ale można znaleźć też niejeden z męskich zegarków Timex, modele dla dzieci czy ozdobne i biżuteryjne zegarki Timex dla kobiet.

Jaki zegarek wybrać?

Przede wszystkim wybierając męski zegarek trzeba zdecydować się na model najbardziej dopasowany do codziennych ubrań. Inny model zegarka nosi się do ubrań sportowych, stylu casual, mody streetwear czy do garnituru.

 

Wbrew pozorom nie ma zegarków uniwersalnych, choć niektóre modele faktycznie mogą pasować do wielu ubrań. Dlatego zegarek kupuje się pod najczęściej noszone ubrania.

 

Kolejna kwestia to mechanizm. Marka Timex oferuje kilka mechanizmów zegarków, choć głównie są to zegarki na baterie czy solarne, czyli ładowane promieniami słońca. Tutaj wszystko zależy od tego jak użytkowany będzie zegarek.

 

Bransoleta czy pasek?

Następna bardzo ważna kwestia to czy zegarek wolimy nosić na pasku i na jakim albo czy ma być na bransolecie i jakiej. Nie da się ukryć, że pasek łatwiej jest dopasować do nadgarstka chociaż bransolety też można z powodzeniem skracać lub wymieniać na większe w razie potrzeby.

 

W zegarkach Timex można spotkać się z kilkoma rodzajami pasków: skórzany, parciany czy z tworzywa. Jednak bransolety to głównie stal, choć niektóre modele są pokryte pozłacaną pokrytą PVD, która złotem nie jest, ale zachowuje taki kolor przez wiele lat.