Czy pierścionek ze szmaragdem jest dobrym pomysłem na zaręczyny?

Zaręczyny są jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Z racji tego, że to mężczyzna w związku zdecydowanie częściej się oświadcza, to właśnie dla płci męskiej dzień ten jest znacznie bardziej stresujący i niepewnym pod wieloma względami. Co do decyzji partnerki nigdy mieć pewności nie można, jednak co do wyboru konkretnego pierścionka zaręczynowego już jak najbardziej pewność można zdobyć.

Czy szmaragd będzie dobrym kamieniem?

 

Przyjęło się, że pierścionki zaręczynowe powinny mieć w sobie brylant lub diament, jako główny kamień. Często jednak można spotkać u jubilerów pierścionek ze szmaragdem Marko.pl, jako ten najbardziej reklamowany i polecany. Czy faktycznie połączenie pierścionek szmaragd, będzie odpowiednie?

Dlaczego to dobry pomysł?

 

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: będzie to idealna propozycja dla każdej narzeczonej. Pierścionki ze szmaragdem choć nie są tak popularne jak te z diamentem lub brylantem, nadal są w czołówce najpiękniejszych i najchętniej wybieranych pierścionków zaręczynowych.

Swoją niebywałą popularność zawdzięczają niespotykanemu w wśród innych kamieni urokowi, jaki posiada szmaragd. Jego niezwykle głęboki zielony kolor przenosi cały pierścionek w sferę tajemniczości i powoduje, że prezentuje się on niebywale wręcz urokliwie.

Bardzo często, aby wzmocnić pozytywne działanie szmaragdu łączy się go z żółtym ale i białym złotem. Powstały w ten sposób kontrast działa niezwykle pobudzającą na zmysł estetyczny.