maszynki do strzyżenia

Akcesoria do maszynek

Dbanie o włosy nie kończy się jedynie na wizycie u fryzjera i wymaga większego wkładu energii. Kupując maszynkę do włosów bądź trymer musimy również pamiętać o tym, że nie obędzie się bez akcesoriów, które z całą pewnością się nam przydadzą. Akcesoria do maszynki pomogą nam utrzymać ją w idealnym stanie na wiele lat i będziemy mogli się nią dłużej cieszyć. Jednym z najważniejszych i podstawowych elementów dbania o maszynkę jest jej czyszczenia. Po każdym strzyżeniu włosów powinniśmy przeczyścić ostrza z włosów i schować maszynkę do schowka w takim samym stanie, w jakim ją wyjęliśmy. Jeśli wrzucimy ją zabrudzoną i z włosami pomiędzy ostrzami, to sprzęt z pewnością po jakimś czasie się podda.

Oliwienie maszynki

maszynki do strzyżenia

Kolejnym ważnym aspektem jest oliwienie maszynki i jej ostrzy. Z reguły już podczas zakupu w zestawie powinna znajdować się mała buteleczka specjalnej oliwy oraz mała ściereczka, którą będziemy mogli przetrzeć nasz sprzęt. Jeśli tak się nie stanie to w łatwy sposób będziemy mogli ją dokupić w jednym ze sklepów z tego typu akcesoriami. Maszynki do strzyżenia to z całą pewnością wytrzymałe urządzenia, które nie powinny nas zawieść już po kilku użyciach, ale dużo zależy również od nas i od tego, w jaki sposób będziemy ich użytkować. Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru maszynki będzie sprawdzenie, czy posiada ona wodoodporną obudowę. Jest to o tyle ważne, że w łazience często możemy się spotkać z wszechobecną wodą. Ta w kontakcie z prądem nie jest naszym sprzymierzeńcem, dlatego warto zadbać również o ten aspekt.

Kolejnym argumentem, który często pada podczas wyboru maszynki do strzyżenia jest jej wzór. Wiele osób czuje się lepiej, gdy posiada w swojej kolekcji nie tylko funkcjonalną, ale i bardzo ładną wizualnie maszynkę. Producenci starają się więc, by ich sprzęt wyglądał bardzo schludnie i modnie, a co za tym idzie przyciągają oko klienta, koniecznie sprawdź ofertę Sferis. Do maszynki zaraz po zakupie otrzymujemy w zestawie specjalne rozmiary nakładek, dzięki którym będziemy mogli wybrać na ile minimetrów chcemy się ostrzyć.