Czym charakteryzuje się najlepsza obroża przeciw kleszczom?

Porządna obroża przeciw kleszczom wyróżnia się skuteczną substancją aktywną, która odstrasza kleszcze na wiele tygodni. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na które obroże przeciw kleszczom warto postawić, a które produkty należy omijać szerokim łukiem.

Która substancja aktywna jest najskuteczniejsza?

W dzisiejszych czasach większość obroży dostępnych na rynku opiera się na dwóch różnych substancjach aktywnych. Pierwszą z nich jest oczywiście imidaklopryd, który działa przede wszystkim na układ nerwowy owadów i wielu groźnych dla zwierząt pasożytów. Sporą zaletą tej substancji aktywnej jest to, że nie jest ona toksyczna dla ssaków. Drugą substancją aktywną jest z kolei propoksur, który może pochwalić się największą skutecznością. Jedyną wadą tej substancji jest to, że dość krótko działa. W niektórych obrożach stosuje się również flumetrynę, która nie tylko odstrasza, ale również ma właściwości owadobójcze i robakobójcze.

Wodoodporność

Dobra obroża przeciw kleszczom powinna być również wodoodporna. Jak powszechnie wiadomo wiele psów lubi kąpać się w rzece, dlatego też warto zadbać o to, aby obroża po kontakcie z wodą w dalszym ciągu spełniała swoje zadania. Pamiętać należy również i o tym, że obroże przeciw kleszczom posiadają specyficzny zapach, dlatego też warto postawić na produkty, które nie będą drażnić zarówno psa, jak i jego właściciela.