Salewa – historia popularnej marki outdoorowej

Firma Salewa jest kojarzona jako sprawdzony producent sprzętu outdoorowego – od odzieży turystycznej, poprzez namioty i śpiwory, a skończywszy na profesjonalnym wyposażeniu dla wspinaczy. Jaka jest historia marki Salewa?

Najbardziej popularne i jednocześnie najlepsze marki specjalizujące się w sprzęcie dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu mogą bardzo często pochwalić się długimi tradycjami. Wśród nich znajduje się również marka Salewa, która wywodzi się z Niemiec. Dzisiaj jest jednym z liderów w branży outdoorowej!

Początki marki Salewa

Firma Salewa została założona w 1935 roku przez Josefa Liebharta w Monachium. Od samego początku swojej działalności specjalizowała się ona w produkcji wysokiej jakości wyrobów dla najbardziej wymagających!

  • W pierwszej fazie swojej działalności specjalizowała się ona głównie w produkcji wyrobów ze skóry, na przykład siodeł i pasów.
  • Swój asortyment poszerzyła po zakończeniu II wojny światowej, gdy do jej asortymentu dołączyła szeroka gama nowych produktów – torby na aparaty fotograficzne, skórzane plecaki i plecaki ze stalowymi ramami.
  • W tym czasie jednym z najpopularniejszych produktów Salewy były również kijki narciarskie produkowane z drewna orzechowego.
  • W ratach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, do jej asortymentu dołączyły raki, które także szybko zdobyły popularność.
  • W roku 1979 powstało jednolite logo wszystkich produktów firmy Salewa – orzeł, którego możemy zobaczyć także na obecnych jej wyrobach.

Salewa dzisiaj

Obecnie firma Salewa kontynuuje swoją wieloletnią tradycję w produkcji wysokiej jakości sprzętu wykorzystującego nowoczesne technologie i przeznaczonego dla wszystkich miłośników outdooru.

Jej asortyment jest chętnie wybierany przede wszystkim przez wielbicieli turystki górskiej oraz wspinaczki. Firma posiada także szeroki asortyment przeznaczony dla amatorów skitouringu, via ferrat oraz biegania.

Zatem wtedy, gdy liczy się wysoka jakość sprzętu czy odzieży, wybór produktów firmy Salewa to sprawdzona propozycja dla każdego – Polarsport.pl!