Dobra elektryczna hulajnoga – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Dobra elektryczna hulajnoga może okazać się wspaniałym prezentem dla dziecka, dlatego też warto postawić na porządny sprzęt. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwracać szczególną uwagę przy zakupach.

Porządna bateria

Niestety nawet najładniejsza hulajnoga elektryczna nie będzie spełniać swoich zadań, gdy moc baterii albo długość jej ładowania będzie stać na niskim poziomie. Godne polecenia są hulajnogi elektryczne, które umożliwiają jazdę przynajmniej 30 km na jednym ładowaniu. Najlepsze urządzenia są w stanie przejechać nawet 60 km.

Jakie koła?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale przy wyborze hulajnogi należy zwrócić uwagę również na wielkość kół. Niestety w Polsce chodniki nie zawsze są idealnie równe, dlatego też warto postawić na nieco większe koła. Dzięki odpowiednio dobranym kołom bez żadnego większego problemu będzie można pojeździć nawet na wybrukowanej kostce. Godne uwagi są hulajnogi elektryczne z kołami wykonanymi z jednego materiału. Uważać należy jedynie na plastikowe koła, przy których nie można liczyć na amortyzację.

Prędkość i kwestie bezpieczeństwa

Hulajnoga elektryczna zarezerwowana jest przede wszystkim dla małych dzieci, dlatego też warto zwrócić uwagę na jej maksymalną prędkość i kwestie związane z bezpieczeństwem. Niektóre modele pozwalają uzyskać nawet 40 km na godzinę, dlatego też należy na nie szczególnie uważać. Godne uwagi są nowoczesne hulajnogi, które mają funkcję zaprogramowania maksymalnej prędkości. Elektryczna hulajnoga tego typu przyda się wtedy, gdy będzie z niej korzystać kilkoro dzieci w różnym przedziale wiekowym.