Arganowy i lniany olejek do pielęgnacji włosów

Piękne, bujne oraz lśniące włosy to marzenie niejednej kobiety. Aby móc poszczycić się z posiadania w pełni zadbanych włosów niezwykle ważna jest ich właściwa pielęgnacja. Dziś producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pań oferują wysokiej jakości, w pełni naturalne oraz ekologiczne olejki do pielęgnacji poszczególnych rodzajów włosów.

Olejek arganowy a właściwa pielęgnacja włosów

Obecnie na rynku kosmetycznym wybór olejków do włosów jest bardzo bogaty. Pośród wielu oferowanych kosmetyków ogromnym uznaniem pośród wielu kobiet cieszy się arganowy olejek do włosów. Swą popularność preparat ten zawdzięcza temu, że jest bardzo uniwersalny i doskonale nadaje się różnych rodzajów włosów, zarówno wysoko-, jak i niskoporowatych.

Aganowy olejek jest znany od wieków, a jego dobroczynne działanie doceniały już kobiety z odległych krajów wschodnich. Jego regularne stosowanie sprawia, że włosy są elastyczne, odpowiednio nawilżone oraz pozbawione rozdwajających się końcówek.

Aby olej arganowy był w pełni skuteczny powinien on być tłoczony na zimno oraz powinien być nierafinowany, bowiem tylko w takiej postaci w stu procentach zachowuje wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Preparat ten doskonale nadaje się do włosów suchych oraz osłabionych poszczególnymi zabiegami fryzjerskimi na przykład farbowaniem czy tez rozjaśnianiem.

Dobroczynne działanie oleju lnianego do włosów

Drugim powszechnie stosowanym preparatem do pielęgnacji włosów jest olej lniany. Kosmetyk ten charakteryzuje się bardzo dużą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera on w swoim składzie odpowiednie proporcje kwasów omega-3 oraz omega-6 , dzięki czemu doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów wysokoporowatych.

Po olej lniany powinny sięgnąć przede wszystkim te kobiety, których włosy są suche, puszą się oraz potrzebują szczególnego wygładzenia i odżywienia. Działanie oleju lnianego jest bardzo wszechstronne, a jego regularne stosowanie sprawia, że każda kobieta może na nowo cieszyć się z posiadania pięknych oraz zadbanych włosów.

Sprawdź najnowsze modele: www.trena.pl/166-olejki