Szlafrok męski z kapturem – praktyczny prezent

Gdy wciąż zastanawiamy się, jaki prezent sprawić ojcu, bratu lub partnerowi, postawmy na coś praktycznego. Nie od razu muszą być to skarpetki, ale bardziej wyrafinowany prezent, na przykład szlafrok męski z kapturem. Z czego powinien być uszyty i jaki model wybrać?

Klasyka, czyli welur lub bawełna

Szlafrok męski z kapturem musi spełniać kilka funkcji: być ciepły, wygodny oraz przyjemny w dotyku. Materiał powinien pozwolić skórze oddychać. Taką funkcję spełnia bawełna. Inną tkaniną, która daje uczucie przyjemnego ciepła, jest welur. Gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym i nie mamy centralnego ogrzewania lub wiemy, że jubilat jest wyjątkowo ciepłolubny, welurowy materiał jest rozwiązaniem idealnym. Jeśli mężczyzna lubi zakładać na siebie szlafrok bezpośrednio po kąpieli i traktuje go jako ręcznik, wybierzmy szlafrok frotte, który doskonale wchłania wodę.

Dlaczego kaptur?

Choć z reguły szlafroki kaptura nie posiadają, w sklepach z bielizną można natknąć się na modele z dodatkowym, owalnym nakryciem głowy. Pamiętajmy, że szlafrok pełni funkcję domowego stroju „po godzinach”. Mężczyzna mający w planach całodniowe leniuchowanie, nie zawsze będzie miał ochotę, aby wskoczyć w ubranie. W szlafroku z kapturem można wyjść na balkon, taras, czy do ogrodu. Kaptur może ochronić przed wiatrem, zwłaszcza jeśli jest się bezpośrednio po kąpieli, a włosy wciąż są mokre.

Szlafrok męski z kapturem to bardzo praktyczny podarunek. Uszyty z odpowiednio dobranego materiału będzie ulubionym elementem garderoby solenizanta.