Jak dobrać obrazy do przedpokoju w ramie?

Przedpokój to pomieszczenie, które już od progu mieszkania powinno urzekać stylem i swoistym wdziękiem. Choć zwykle nie umieszcza się w przedpokoju wielu mebli, można nadać mu elegancki charakter. Wystarczy zawiesić na ścianach niebanalne obrazy.

Ważne, by było stylowo

Warto zdać sobie sprawę, że w najnowszych trendach dekoracyjnych minął czas tanich reprodukcji o niskiej jakości. Postęp techniczny, który dokonał się w technice druku, spowodował znaczny wzrost jakości i powiększenie dostępności obrazów. Z tego względu można pokusić się o swobodne dobieranie stylu, który ma zagościć w przedpokoju. Z pewnością, musi on współgrać np. z kolorem ścian, co oczywiście nie oznacza, że ma być z nim tożsamy. Jeśli ściana jest pastelowa, z pewnością dobrym pomysłem będzie wybór obrazu z efektownymi, nasyconymi barwami. Ważny jest kontrast: ten największy to połączenie barwy seledynowej bądź zielonej z pomarańczową.

Wnętrze jak z katalogu?

Czy powinno się dobierać obrazy do przedpokoju w ramie, czy raczej zaufać szklanym ramkom bez widocznej obwódki? Nie ma to większego znaczenia, kiedy jest się zdecydowani na konkretne rozwiązania stylowe. Można jednak kierować się podpowiedziami stylistów wnętrz – zajrzeć do katalogów, przejrzeć wnętrza znanych projektantów. Z pewnością znaleźć można w nich inspiracje do urządzania wnętrza „po swojemu”. Co ważne, zawieszając obrazy do przedpokoju, należy kierować się własnym gustem, unikając ślepego naśladownictwa. Mieszkanie to wnętrze użytkowe, nie galeria sztuki!

Obrazy do przedpokoju w ramie dostępne na stronie Arttor.pl.