Kołysanka Jigglypuffa

Mamy to znają – nieraz pociecha, którą chce się wreszcie ułożyć do snu, stawia opór i za nic w świecie nie zamierza zmrużyć oczu. Kojące kołysanki i śpiew na niewiele się zdają i zdawać się może, że to matka kończy występ bardziej wyczerpana niż maluch. Ach, pomógłby tutaj tylko Jigglypuff.

Motylem jestem

W Pokemon gadżety, jakimi posługują się stworzonka mogą być różne, a zdarza się, że nie posiadają żadnego atrybutu poza swą wewnętrzną mocą. Jigglypuff wyposażony w donośny mikrofon potrafi dać koncert, któremu nikt nie będzie się w stanie oprzeć. Nawet niesforny i uparty maluch! W czym tkwi siła Pokemona? W jego hipnotyzującym śpiewie, dzięki któremu jest w stanie zmorzyć snem nawet cierpiącego na uciążliwą bezsenność osobnika. Wystarczy parę dźwięków i wszyscy smacznie chrapią.

Niespotykane zdolności

Jigglypuff to jeden z wielu Pokemonów o wyjątkowych i niecodziennych zdolnościach. Oto kilka przykładów:

  • Ivysaur potrafi na swej skorupie wyhodować kwiat, rozkwitający na grzbiecie
  • Butterfree jest niczym przerośnięta pszczoła, ale to nie on wytwarza miód, ale lgnie do niego, zdolny wywąchać go ze znacznej odległości
  • Pidgeotto, podobny do ptaka, patroluje okolice niczym dron i zaciekle strzeże naruszonej przestrzeni

W pewnym sensie nawet sam Pokemon gadżetem może być nazwany, bo jako towarzysz człowieka, dysponujący wyjątkową mocą może się okazać nieocenioną pomocą, gdy zagraża niebezpieczeństwo. Czy to wodny pocisk, czy usypiający śpiew, bądź ognisty bicz – dobrze jest mieć ochroniarza, który dzięki swej interwencji skutecznie odstraszy wroga, a do tego może być ukochanym przyjacielem.