pamiątka chrztu świętego - złoty łańcuszek z medalikiem

Najlepszy prezent na chrzest – co warto podarować?

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, które to powoduje w rodzinie ogromną radość. Osoby zaproszone na to wyjątkowe wydarzenie zastanawiają się, jaki prezent na chrzest wybrać dla dziecka. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę, to co w chwili obecnej dostępne jest w sklepach.

Prezent na lata

Jeżeli chcemy wybrać dobry prezent na chrzciny, to możemy zdecydować się na coś z biżuterii. Może na samym początku dziecko nie będzie takiej ozdoby nosiło, ale po pewnym czasie, kiedy podrośnie, na pewno będzie mogło taką rzecz założyć. Najbardziej logicznym prezentem wydaje się łańcuszek z wisiorkiem, który będzie można przechować w szafie aż do momentu, kiedy dziecko będzie mogło go nosić bezpiecznie. Niektórzy rodzice pozwalają swoim pociechom na coś takiego w wieku trzech,  a nawet czterech lat. Aczkolwiek warto wstrzymać się przynajmniej do pierwszej klasy,. kiedy jednak dziecko będzie trochę rozsądniejsze.

Elegancki prezent na chrzest

Eleganckie prezenty na chrzest stają się coraz bardziej popularne. Oprócz wisiorka mogą to być również kolczyki dla dziewczynki. Wiele mam decyduje się dziecku na wczesne przebicie uszu, więc takie małe kolczyki, które nie zrobią dziecku krzywdy, będzie można w miarę wcześnie założyć. Dla chłopców można zdecydować się na bransoletę, która co prawda będzie musiała nieco poczekać na właściwy moment, ale na pewno nie zostanie zapomniana. Prezent na chrzciny może mieć wyjątkową oprawę, która nie zostanie na pewno przez dziecko zapomniana przez długi czas.