markery olejowe

Ogromne możliwości markera olejowego

Markery olejowe to pisaki do zadań specjalnych, nie straszne są im przeróżne rodzaje faktur czy materiałów, na których można nimi pisać.
Ich cena jest co prawda wyższa aniżeli zwykłych markerów, ale możliwości są znacznie większe i dlatego bardzo często są one wybierane wśród oferty materiałów piśmienniczych.

Czym są markery olejowe?

Jest to nic innego jak pisak z farbą. Taki marker posiada metalową obudowę, w której znajduje się kolorowa farba i tłoczek. Specjalna sprężynująca końcówka jest powodem naciągnięcia przez tłoczek odpowiedniej porcji farby.
Takie markery olejowe posiadają same zalety:

  • są odporne i wytrzymałe,
  • kolory ich nie blakną,
  • są odporne na promienie UV,
  • pisać nimi można po każdego rodzaju powierzchni,
  • łatwo się nie ścierają,
  • zawsze napisane nimi treści są widoczne, nigdy się nie rozmazują.

Markery olejowe idealne nie tylko do biura

Dzięki swoim właściwościom markery olejowe idealnie sprawdzają się, dosłownie wszędzie, nie tylko w biurze. Pomagają stworzyć ciekawą prezentację, zapisać koszulkę czy inne elementy garderoby. Można nimi pisać na materiałach śliskich i błyszczących, są idealne do tworzenia różnego rodzaju prac technicznych. Ich tusz jest optymalnie chroniony przed wysychaniem, a same pisaki sprawdzą się na powierzchni plastikowej i nawet na kamiennym nagrobku. Ponadto jest bardzo bogata ich kolorystyka i zawsze można znaleźć w ich ofercie coś odpowiedniego dla siebie.
Wykorzystanie takich markerów jest ogromne, wiele osób je kupuje mimo faktu, że ich cena jest znacznie wyższa od typowych markerów.