Jak odstraszyć psa?

Posiadanie psa dla właściciela jest zdecydowanie wielką radością i zdobyciem oddanego przyjaciela. Niektórzy jednak wolą, aby żadne psy nie zaprzątały ich życia. Są na nie uczuleni, boją się tych zwierząt lub zwyczajnie nie mają ochoty mieć z nimi kontaktu. Pomóc w tym może odstraszacz psów.

Do czego służy i dla kogo?

Odstraszacz psów skutecznie zniechęca psy od wtargnięcia na twoją posesję, działkę czy ogród. Jeśli boisz się, że bezdomny pies lub wolno biegający pupil sąsiadów będzie Cię niepokoił, warto w taki odstraszacz zainwestować i kupić go choćby w tym sklepie. Będzie on też świetnym narzędziem, kiedy w Twojej okolicy atak psa jest bardzo prawdopodobny, a Ty akurat lubisz samotny wieczorny jogging czy spacer lub jesteś kurierem czy listonoszem. Jednak jeśli sam posiadasz psa, a chcesz go jedynie oduczyć przebywania w pewnych miejscach twojej posesji czy domu, to odstraszacz również wydaje się świetnym pomysłem. Jest on bowiem świetnym narzędziem wspomagającym tresurę.

Jaki odstraszacz psów wybrać?

Najlepszy będzie ten ultradźwiękowy. Do wyboru zwykle są albo te przenośne, albo stacjonarne. Oba są niezwykle skuteczne i odstraszają psy bez szkody i cierpienia zwierząt, a dźwięki wydawane przez ten sprzęt są niesłyszalne dla człowieka.

Jeśli tylko jeden z problemów podanych wyżej dotyczy właśnie Ciebie, koniecznie wypróbuj odstraszacz psów, a z pewnością pożegnasz się z problemem.