zeszyty szkolne

Jak wybrać zeszyt szkolny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zeszyty szkolne zaliczane są do najbardziej przydatnych przedmiotów w szkole. Są bowiem niezbędne praktycznie na każdej lekcji. Rekomendowane jest jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnienie kilku bardzo istotnych czynników. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę wybierając zeszyty z twardą okładką?

Zeszyt – jakość papieru oraz okładki

Należy mieć świadomość, że najbardziej istotnymi parametrami omawianych produktów, które będą określały ich jakość są:

  • grubość
  • gramatura
  • wykończenie okładki.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na zeszyty szkolne (kup na biurfan.pl), które posiadają kartki o gramaturze 70 g/m2. Gwarantują one bowiem świetną jakość pisania. Ponadto atrament czy tusz nie będą w stanie przebić kartki na drugą stronę.

Zeszyt – co powinno się jeszcze wziąć pod uwagę?

Warto zaznaczyć, że zdecydowanie mniejsze gramatury 50 g lub 60 g nie zagwarantują, że tusz się nie przebije na drugą stronę. Godny uwagi jest fakt, że obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się zeszyty z twardą okładką.

Nie można oczywiście zapomnieć, że okładki wykonane z PP czy papierowo laminowane są stosunkowo tanie. Rodzice nadal kupują swoim pociechom zeszyty z okładkami kartonowymi. Należy jednak pamiętać, że są one bardzo narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.

Warto poważnie zastanowić się nad zeszytami posiadającymi okładki powlekane laminatem. Charakteryzują się bowiem świetnym stosunkiem jakości do ceny.