Industrialny styl – funkcjonalny minimalizm

Styl industrialny powstał w latach 50-tych ubiegłego wieku, w Stanach Zjednoczonych. Był to styl, który kojarzył się z latami kryzysu gospodarczego i wielką recesją, która wstrząsnęła krajem.

Cechy stylu industrialnego to:

  • surowość, elegancja,
  • metalowe elementy,
  • oszczędność kolorystyki.

Modne aranżacje wnętrz wciąż budzą zachwyt, czerpiąc inspiracje z nowoczesnego wzornictwa. Funkcjonalny minimalizm króluje w branży wnętrzarskiej od kilku sezonów, dlatego jeśli szukamy dodatków do swojego domu, warto wybrać industrialne obrazy na ścianęktóre są dostępne w różnych kolorach i wzorach. „Pofabryczne” elementy wystroju stwarzają niesamowity klimat – wybór tego stylu pozwoli stworzyć wyjątkowo oryginalną przestrzeń.

Najpopularniejsze motywy industrialne

Jeśli planujemy wypełnić obrazami przestrzeń, warto wybrać spośród różnorodnych motywów: mogą to być wzory geometryczne, abstrakcyjne lub prezentujące przestrzeń miejską. Modnym motywem na industrialnym obrazie jest wizerunek metalowych konstrukcji, maszyny do pisania lub mechanizmu starego zegarka.

Aby wnętrze prezentowało się oryginalnie warto wybrać obraz w jednym z najpopularniejszych kolorów:

  • granatu, czerwieni, żółci lub turkusu.

Akcenty betonu i cechy nowoczesnego industrializmu będą wyróżniać domowe obrazy na ścianę i dodadzą wnętrzu charakteru – jest to styl, którym można wypełnić nie tylko lofty, ale każde mieszkanie w bloku lub dom. Obrazy zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, które do złudzenia przypominają profesjonalne płótna malarskie.