Jak wybrać idealną piżamę dla dziecka?

Każde dziecko w sypialni spędza przynajmniej 30% swojego życia. Im dziecko mniejsze, tym dłuższy czas przeznaczony na sen. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej piżamy dziecięcej, w której dziecko spędza sporo czasu przeznaczonego na wypoczynek oraz regenerację organizmu. Ważna jest nie tylko kolorystyka a wzornictwo, strój musi być przede wszystkim wygodny, miły w dotyku oraz pozwalający skórze oddychać.

Dobranie pidżamy do pory roku

Piżamy dziecięce powinny być dobierane odpowiednio do pory roku oraz temperatury i pogody jaka panuje na zewnątrz. Zimą dziecku ma być przede wszystkim ciepło i komfortowo, jednak ważne jest aby strój nie powodował przegrzania organizmu oraz dostatecznie odprowadzał nadmiar potu. Ważna jest właściwa termoregulacja. Latem natomiast, warto wybrać pidżamy wykonane z lżejszych oraz bardziej przewiewnych materiałów.

Materiał z którego wykonana jest pidżama       

Wybierając idealną piżamę dla dziecka należy unikać sztucznych materiałów które mogą powodować reakcje alergiczne, odparzenia skóry oraz wysypkę. Materiały złej jakości szybko odbiją się na komforcie snu oraz regeneracji młodego organizmu. Wiele tanich materiałów nie pozwala skórze oddychać, przez co następuje przegrzanie organizmu. W takich sytuacjach bardzo łatwo o przeziębienie oraz innego rodzaju infekcje. Powinno się unikać materiałów które posiadają jakiekolwiek domieszki sztucznych tkanin.

Materiałem, który szczególnie się poleca jest 100%-owa bawełna. Najlepiej jeśli jest to bawełna ekologiczna, wówczas rodzic ma pewność, że materiał jest wolny od szkodliwych, chemicznych nawozów a materiał w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Bardzo ważnym kryterium podczas wyboru piżam dziecięcych jest wygoda. Odpowiedni komfort będzie stanowił jeden z kluczowych czynników który przesądza o wyborze bielizny nocnej dla dziecka. Ubranie nie może krępować i ograniczać ruchów, nie powinna być też za ciasna.