Buty narciarskie – dowiedz się, o czym pamiętać wybierając te najlepsze

Wybór odpowiednich butów narciarskich to problem, przed który staje praktycznie wszyscy – tak początkujący jak i doświadczeni – narciarze. Obok samych nart, są one bowiem najważniejszym elementem zimowego ekwipunku na stoku.

Prawidłowo dobrane buty narciarskie to podstawa!

Dobrze dobrane buty, to nie tylko gwarancja odpowiedniego bezpieczeństwa, ale też komfort i wygoda podczas długich zimowych wieczorów.

Właściwe obuwie narciarskie przede wszystkim pozwalają łatwo i skutecznie sterować nartami, a także chronią przed dokuczliwym bólem mięśni i poczuciem zmęczenia po całym dniu aktywnie spędzonym na uprawianiu sportów narciarskich.

Buty do nart – jakie powinny być?

Odpowiednie dopasowanie – dobre buty narciarskie powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane, czyli muszą być niezbyt ciasne, ale przy tym świetnie leżące na nogach, gdy zakładamy narty jak i poza tym. Ważne, by nie okazały się za wysokie, by nie ograniczały możliwości zginania kolan. Równie ważne są wiązania, bo to one stanowią istotną ochronę podczas upadku, kiedy wypinają narty.

Buty na narty, czyli o czym trzeba pamiętać, planując urlop na stoku

Kupując buty na narty, trzeba pamiętać również o jak najlepszym doborze rozmiaru i wartości flex. W przypadku rozmiaru, znaczenie ma nie tylko długość stopy, ale i szerokość samego buta, odpowiadająca tej pierwszej.

Flex oznacza oryginalny stopień sztywności buta. Buty na narty mogą mieć różną elastyczność, a przy jej wyborze mają znaczenie przede wszystkim indywidualne predyspozycje, waga narciarza, a także jego umiejętności. Bardziej sztywne buty narciarskiej sprawdzą się w przypadku osób cięższych, a także bardziej zaawansowanych w jeździe.

Buty na narty dostępne na stronie DobreNarty.pl.