rower crossowy damski

Jak wybrać spodnie rowerowe?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w przypadku dłuższej jazdy na rowerze zwykła, bawełniana odzież sportowa nie wystarczy. Skompletowanie odpowiedniego sprzętu rowerowego to jedno, ale warto zatroszczyć się również o odpowiednie ubrania na rower. Jakie szorty rowerowe wybrać?

Wygodne szorty rowerowe

Szeroki wybór spodni rowerowych paradoksalnie nie ułatwia sprawy podczas ich zakupu. Producenci odzieży sportowej prześcigają się w tworzeniu coraz nowocześniejszych, ciekawych projektów. Jaką odzież kolarską wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając takie ubrania? W przypadku 2-godzinnego treningu na rowerze nasze nogi wykonują około 11 tysięcy obrotów. Jest to ogromny wysiłek dla naszych mięśni, dlatego warto pomyśleć o swoim komforcie. Jeżeli zdecydujemy się założyć na trening zbyt luźne spodenki, wówczas może dojść do powstawania na skórze ran i otarć. To dlatego odpowiednia odzież na rower jest tak ważna.

Szorty rowerowe bez wątpienia powinny być gładkie, a szwy maksymalnie spłaszczone. Warto zwrócić uwagę na ich krój, a także kształt wkładki. Jeżeli spodenki będą dopasowane do naszej budowy ciała, bez wątpienia jazda na rowerze będzie czystą przyjemnością.

Spodenki z wkładką czy bez wkładki?

W przypadku długich tras rowerowych szorty z wkładką to podstawa (sprawdź tutaj). Takie spodenki będą chronić nasze pośladki i zapewniać odpowiednią wygodę. Dobrym wyborem będą spodenki zaopatrzone w elastyczne szelki z siatki, dzięki którym nie będą zsuwać się z ciała.

Najważniejsze jest to, żeby wybrany model spodenek był dopasowany do sportu, jaki uprawniamy. Na rynku można spotkać zarówno kolarki bez wkładki, z wkładką, jak i spodenki będące hybrydą, które są luźne, ale mają wpinaną wkładkę. Odzież rowerowa, bielizna i obuwie to bardzo ważne elementy i bez wątpienia warto zdecydować się na ich zakup, jeżeli planujemy jeździć na rowerze.