Hulajnoga wyczynowa - jaką wybrać

Hulajnoga wyczynowa – jaką wybrać?

Jazda wyczynowa na hulajnodze cieszy się coraz większą popularnością. Aby móc rozpocząć przygodę z tym sportem należy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Podpowiadamy, czym charakteryzują się hulajnogi wyczynowe.

Wyczynowe hulajnogi – najważniejsze informacje

Wbrew pozorom hulajnogi wyczynowe różnią się od swoich klasycznych odpowiedników. Pomimo podobnego wyglądu zapewniają możliwość ostrego manewrowania, a nawet skakania. Opisywany rodzaj hulajnóg wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją, dlatego powinien być tworzony z materiałów odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto musi być wyposażony w kierownice umożliwiającą wykonaniu pełnego skrętu. Kolejna kwestia to dodatkowe wzmocnienia na łożyskach, które mają przełożenie na trwałość sprzętu. Wyczynowe hulajnogi posiadają małe i twarde kółka umożliwiające wykonywanie skomplikowanych tricków.

hulajnoga wyczynowa

Hulajnoga wyczynowa – jak wybrać odpowiednią?

Kupując hulajnogę wyczynową należy zwrócić uwagę na jej ważne elementy oraz jakości ich wykonania. Warto zaznaczyć, że sprzęt zbudowany z najtańszych materiałów nie posłuży przez zbyt wielu czasu. Wybierając hulajnogi wyczynowe trzeba przeanalizować takie kwestie jak:

  • kierownica – hulajnoga wyczynowa do tricków powinna mieć wbudowaną jednoczęściową kierownice.
  • waga – omawiany sprzęt nie może być zbyt ciężki, ponieważ utrudniałoby to manewrowanie. Warto stawiać na modele o ważące około 4 kg.
  • koła – w odróżnieniu od klasycznych hulajnóg ich wyczynowe odpowiedniki muszą posiadać niewielkie kółka pozwalające na jazdę z niższą prędkością, pokonywanie nierównych powierzchni.
  • wytrzymałość wagowa – kupując hulajnogę należy zwrócić uwagę na maksymalną wagę użytkownika określoną przez producenta, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i szybkiego zniszczenia sprzętu.