bluzki damskie

Bluzki damskie — jak wybrać?

Nowoczesna bluzka to bardzo ważny i ciekawy element ubioru. Uniwersalność krojów i rodzajów bluzek sprawia, że można je stosować do wszystkich stylizacji. Swobodna i biznesowa, zabawna i surowa, seksowna i niedopowiedziana, a także „idealny środek”, który dodaje kobiecości i formalności — bluzki damskie mogą robić wszystko. 

Jak wybrać bluzkę ze względu na typ sylwetki?

Zacznijmy od najważniejszej sprawy, czyli wyboru bluzek dotyczących sylwetki. W końcu każdy element garderoby powinien przede wszystkim skupiać się na doskonałości sylwetki i mieć pewność, że ukryje jej mankamenty. Zawsze jest to jakieś odwrócenie uwagi lub zakrycie, ale w końcu trudno oderwać od niego wzrok!

Bluzka dla figury typu klepsydra

Kobiety, które mają idealną figurę klepsydry, mogą być spokojne, dla nich nie ma żadnych ograniczeń. Każdy fason, materiał, kolor, styl, pod taką sylwetkę pasuje dosłownie wszystko. Jednak idealnie, jeśli talia w Twojej idealnej figurze będzie jeszcze bardziej podkreślona. Dlatego krój musi być lepiej dopasowany, a dla większego efektu można dodać akcesorium, np. pasek. Wskazane jest unikanie dużych elementów ozdobnych, dużych rysunków, różnych naramienników itp. które zepsują prawidłową sylwetkę. To wszystko są elementy przeznaczone dla innych typów ciała.

Bluzka dla kobiet o szerokich biodrach

Szczęście mają też kobiety, które mają szerokie biodra, zwłaszcza jeśli talia pozostaje wąska. Jednak i tak mogą sprawić, że ich wierzchołki będą wyglądały na nieco większe. W tym celu można zastosować podkładki pod ramionami, małe elementy dekoracyjne w górnej części. Możliwe są falbanki i kieszenie z patkami. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, bo szerokie biodra są zawsze piękne i nie należy szczególnie starać się doprowadzić sylwetkę do klepsydry. Również, jeśli jest talia, to znów powinna być podkreślona cienkim paskiem w kontrastowym kolorze. Przecież zadaniem jest przeniesienie spojrzenia na dół, na biodra i na talię. Dekolt bluzki damskiej o szerokich biodrach — okrągły, kwadratowy, „łódka” lub kołnierzyk. Wszystko to jednak odnosi się do tzw. sylwetki „gruszki” i „figury trapezowej”. A co z kształtem trójkąta? Prawie to samo, ale najlepiej założyć bluzkę z pochylonymi ramionami. Kolory we wszystkich przypadkach to spokojne, pastelowe odcienie. Najważniejsze, aby unikać dużych geometrycznych wzorów i deseni.

Bluzki damskie na szerokie ramiona

Bluzki damskie do kształtu odwróconego trójkąta należy dobierać ostrożnie. Nie są to szerokie biodra i klepsydra, w których mieści się większość modeli. Należy ukryć męskość i pokazać kobiecość, zmniejszyć optycznie ramiona i podkreślić talię i biodra.

Pierwszym sekretem jest wizualne zmniejszenie szerokości ramion poprzez dekolt bluzki. Wybierając V-neck, boat neck czy deep round, na pewno to zrobimy. Najlepsze są rękawy 3/4 lub „batwing”, możliwe są modele z jednym ramieniem. Nie zapominajmy również o talii — musi być ona podkreślona, a doskonale sprawdzi się, jeśli wybierzemy bluzkę z górą zapinaną na zamek. Długość najlepiej do połowy uda, fason luźny lub asymetryczny. Duże printy, a nawet kratki i paski są przeciwwskazane dla kobiet o szerokich ramionach.