rozmiar ramy roweru do wzrostu

Dobór odpowiedniego roweru

Sporo osób nie wie, jak dobrać idealną ramę rowerową. Istnieją na to sprawdzone sposoby. Warto jednak wiedzieć, że dobranie nieodpowiedniej wielkości ramy do wzrostu wpłynie na obniżenie poziomu bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze. Ponadto przyjemność z tej aktywności fizycznej będzie mniejsza, ponieważ źle dobrana rama sprawi, że człowiek będzie się bardziej męczył.

Rozmiar ramy roweru do wzrostu – co trzeba wiedzieć?

Najlepiej zawsze pójść do sklepu rowerowego i sprawdzić, czy rama idealnie pasuje. Nie zawsze jednak istnieje tego typu opcja. Bardzo dużo ludzi decyduje się na zakupy internetowe ze względu na większy wybór. Trzeba wiedzieć, że niższe ceny oraz brak czasu na stacjonarne zakupy wpływają na zwiększone zainteresowanie kupowania rowerów przez internet. W takim przypadku trzeba zastosować ogólną metodę, która pozwoli dobrać rozmiar ramy rowerowej. Można obliczyć go w paru prostych krokach.

rozmiar ramy roweru do wzrostu

Zakup odpowiedniego roweru – co warto wiedzieć?

Opierając się boso o ścianę, trzeba odliczyć odległość pomiędzy podłożem a kroczem. Kolejno uzyskany wyniki trzeba pomnożyć przez jedną z trzech wartości w zależności od konkretnie wybranego roweru. W przypadku rowerach górskich wartość ta wynosi 0,57, a w rowerach trekkingowych – 0,63, rowery szosowe – 0,66, otrzymany wynik trzeba podzielić przez 2,54, co pozwoli uzyskać wynik w calach i odpowiednio dobrać rozmiar ramy rowerowej. Każdy rowerzysta powinien pamiętać o tym, że rama powinna być dokładnie dobrana do wzrostu rowerzysty, a także do typu roweru. Celem jest cieszenie się z bezpiecznej oraz komfortowej jazdy na rowerze. Niestety wiele osób o tym zapomina, co potem przekłada się na niekorzystne wrażenia z jazdy na rowerze. Jest to dość powszechne zjawisko. Zawsze najlepiej przed zakupem wsiąść na rower i zobaczyć, czy jest odpowiedni.