Paznokcie hybrydowe w kilku prostych krokach

W sklepach można wybierać spośród różnych ciekawych zestawów służących do wykonywania paznokci hybrydowych. Ich cena nie jest wygórowana, dlatego coraz więcej kobiet pragnie spróbować swoich sił w wykonywaniu stylizacji paznokci metodą hybrydową w domu. Jest to też dobry sposób na sprawdzenie siebie w dziedzinie kosmetologii – może nawet odkryjemy swoją pasję, która jednocześnie będzie mogła być pracą? Wszystko jest możliwe.

Jak zrobić hybrydy w domu?

By wykonać paznokcie metodą hybrydową należy zaopatrzyć się w specjalny sprzęt. Zwykłe lakiery kompletnie się tutaj nie przydadzą, wszystko musi być specjalnie dedykowane tej metodzie. Najważniejszy jest zakup odpowiedniej lampy. Lampa z dobrymi żarówki sprawi, że hybrydę wykonamy szybko i sprawnie. Zakupić trzeba również cleaner służący do odtłuszczania płytki paznokcia oraz waciki bezpyłowe. Kolejną ważną kwestią jest baza pod lakier hybrydowy, która jest nakładana jako pierwsza. Lakiery również muszą być specjalne do wykonywania paznokci metodą hybrydową. Ich ilość jest zależna tylko od naszych gustów i częstotliwości chęci zmieniania kolorów paznokci. Potrzebny jest również top, który nakładany jest na końcu stylizacji – sprawia on, że paznokcie są trwałe oraz lśniące.

Wskazówki, które pomogą każdemu

Na początku wykonanie stylizacji paznokci metodą hybrydową może być trudne i nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Hybryda krok po kroku musi być wykonana przede wszystkim dokładnie. Trening czyni mistrza, każdy kolejny raz z pewnością będzie łatwiejszy. Warto na początku poćwiczyć na swoich koleżankach lub osobach z rodziny. Pamiętać należy o kładzeniu cienkich warstw lakieru, nie zalewaniu skórek oraz odpowiednim czasie utwardzania – niektóre kolory, takie jak czarny, wymagają podwójnego czasu pod lampką. Ważną zasadą jest również brak poprawek po nałożeniu topu. Gotowych paznokci nie można poprawiać pilniczkiem, ponieważ niszczy się w ten sposób warstwę chroniącą brzegi paznokcia, przez co lakier szybko zaczyna odpryskiwać.