Kabina prysznicowa świetnie prezentuje się w każdej łazience, dodatkowo świadcząc o ekonomiczności i proekologicznym podejściu domowników. Jednak sama instalacja hydrauliczna już nie wygląda tak dobrze, a często nawet psuje kompozycję łazienki i zajmuje cenną przestrzeń aranżacyjną. Jest jednak proste rozwiązanie tego problemu, a mianowicie baterie podtynkowe prysznicowe. Architekci wnętrz zwracają się ku niemu coraz częściej, czemu nie można się dziwić, ponieważ zamontowanie w łazience baterii podtynkowych niesie za sobą wiele korzyści. O jakich korzyściach mowa? Czym właściwie cechują się baterie prysznicowe podtynkowe?
Baterie podtynkowe – co to takiego?
Jak wielu czytelników zapewne się domyśla, baterie podtynkowe prysznicowe ze sklepu łazienka Rea są najzwyczajniej montowane wewnątrz ścian. Dzięki temu instalacja nie zajmuje ani centymetra miejsca oraz nie jest widoczna. Warto wspomnieć, że ściany do baterii podtynkowych muszą być dosyć grube, nie tyle przez wzgląd na kwestie techniczne, co akustykę pomieszczenia. Zbyt cienka ściana może skutkować nieprzyjemnym dźwiękiem przepływania wody słyszalnym po drugiej stronie ściany. Jednak architekci często stosują pewien „trik”, który pozwala im zamontować baterie nawet w łazienkach o cienkich ścianach. Mowa tu o szybkim postawieniu dodatkowej warstwy z płyt karton-gipsowych lub betonowych bloków.
Zalety ukrycia instalacji hydraulicznej wewnątrz ścian
Przede wszystkim należy tu jeszcze raz wspomnieć o tym, że montaż baterii podtynkowych ma ogromny wpływ na estetykę całej łazienki. Niemniej taki zabieg jest też bardzo praktyczny, ponieważ uwalnia domowników od ciągłego obowiązku czyszczenia rur. Poza tym ta metoda montażu umożliwia niemalże dowolne umieszczenie zewnętrznej części instalacji w łazience, a nawet wykorzystanie kilku zaworów do obsługi jednej baterii. Warto też podkreślić, że ściana chroni baterię przed zewnętrznymi uszkodzeniami.