Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu rajstop?

Rajstopy to nieodłączny element większości kobiecych stylizacji, ponieważ sprawdzają się idealnie zarówno w przypadku długich sukienek, jak i krótkich spódniczek. Obecnie jednak w sklepach jest bardzo duży wybór tego rodzaju produktów, dlatego też wiele kobiet nie wie, na co się zdecydować. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas zakupu rajstop?

Materiał

Rajstopy produkowane są obecnie z różnych materiałów, jednak który jest najlepszy? Z pewnością rajstopy z domieszką elastanu są bardzo dobre, ponieważ są bardzo rozciągliwe, jednak bez problemu wracają do swojej poprzedniej formy. Takie rajstopy idealnie opinają nogi, jednak wraz z upływem czasu się nie wyciągają. Bardzo dobre są również rajstopy z mikrofibry, które są bardzo wytrzymałe, odporne na zaciągnięcia a także wykazują bardzo dobre właściwości kryjące.

Grubość

Na opakowaniach rajstop bardzo często znajduje się dosyć dziwnie brzmiący wyraz, a mianowicie Den, jednak warto wiedzieć o tym, iż znacznik ten określa grubość rajstop. Obecnie rajstopy mogą mieć od 5 do 250 den, przy czym im wyższy numer tym rajstopy są grubsze. Standardowa rozmiarówka to pomiędzy 15 a 20 den, ponieważ takie rajstopy nadają się idealnie do noszenia w biurze zarówno wiosną i jesienią, jak i latem. W przypadku bardzo mroźnej zimy warto sięgnąć po rajstopy o grubości przynajmniej 100 den, ponieważ zazwyczaj mają domieszkę nieco grubszych materiałów.