Turkus – idealny na lato

Turkusowa biżuteria to muste have letnich stylizacji. Wygląda delikatnie, subtelnie i zawsze kojarzy się z letnim morzem. Jak łączyć turkusową biżuterię?

Niebanalne połączenia


Turkus czuje się dobrze łączony zarówno ze srebrem, jak i ze złotem. Jest to kolor, który bardzo często zakładamy samodzielnie, gdyż jego łączenie wymaga dużego wyczucia stylu oraz ostrożności.

Bardzo ważna jest oprawa biżuterii. Turkus w mocnej, srebrnej oprawie będzie przypominał biżuterię retro. Takie komplety należy jednak nosić bardzo ostrożnie, by nie przytłoczyły stylizacji.

Dużo bezpieczniejsze są pojedyncze kamienie w delikatnej oprawie. Długi łańcuszek z turkusową zawieszką będzie wyglądał delikatnie i eterycznie. Warto dopasować kolczyki z turkusem, które również będą niewielkie i subtelne.

Komplet czy solo?


Biżuterię z turkusem można nosić pojedynczo lub w kompletach. Kolczyki z turkusem w bardzo gustowny sposób podkreślają niebieskie oraz zielone oczy więc mogą być jedyną ozdobą kobiecej twarzy. Taka stylizacja jest bardzo subtelna i stonowana.

Do letniej, zwiewnej sukienki warto nałożyć nie tylko kolczyki z turkusem, ale również naszyjnik oraz bransoletkę. Sukienka do takiej stylizacji powinna być monochromatyczna, by nie odwracała uwagi od biżuterii.