Jaki szlafrok będzie najlepszy na zimę?

Jesień i zima to czas mroźnych, rześkich poranków i długich, chłodnych wieczorów. Jak sprawić, by ten czas był przyjemny? Warto zaopatrzyć się nie tylko w ciepłą piżamę, ale i w dopasowany do niskiej temperatury szlafrok, który z powodzeniem zastąpi koc i zapewni ciepło. Jaki szlafrok wybrać na okres jesienno-zimowy?

Na co zwrócić uwagę, kupując ciepły szlafrok damski?

Szlafrok na zimę musi być przede wszystkim ciepły, a to oznacza dobrze dopasowany do pory roku materiał. Kiedy ranki i wieczory stają się nieprzyjemnie chłodne, lepiej unikać okryć wierzchnich z bardzo lekkich, mocno przewiewnych tkanin, jak wiskoza czy len. Znacznie lepszym wyborem będzie uniwersalna, całoroczna, miękka bawełna – przepuszczająca powietrze, ale ciepła, czy frotte, flanela albo plusz. Po założeniu szlafroka powinno pojawić się przyjemne uczucie ciepła. Dodatkowo materiał musi być przyjemny w dotyku, przyjazny dla skóry, delikatny i miękki. Im bardziej będzie przypominał ulubiony koc, tym przyjemnej będzie się go nosić.

Wygodny szlafrok – nie tylko materiał, ale i krój

Druga bardzo ważna kwestia podczas zakupu szlafroka to krój. Czy lekkie, letnie okrycie, czy ciepły szlafrok damski na zimę – każde ubranie na noc powinno być nie tylko miękkie, ale i dość luźne, by nie krępowało ruchów i nie ograniczało swobody. Tylko wtedy sen będzie spokojny, bezpieczny, niezakłócony niepotrzebnymi wybudzeniami. Sztywne tkaniny czy zbyt ciasny krój z pewnością wywołają dyskomfort.