Regulacja brwi – wosk czy pęseta?

W obecnych czasach, coraz więcej kobiet stało się samodzielnych. Rezygnacja z wizyt u kosmetyczki doprowadziła wiele pań do podszkolenia się z pewnych zabiegów, które teraz można wykonać w zaciszu własnej łazienki. Jednym z nich jest regulacja brwi, która wykonywana musi być przynajmniej raz na kilka tygodni. O czym warto pamiętać wykonując ten zabieg samodzielnie w domu? Poniżej kilka cennych uwag.

Jak wyregulować brwi szybko i sprawnie?

Wiele pań uwielbia wyrywać włoski pęsetą, gdyż na bieżąco można kontrolować kształt brwi. Mimo, iż jest to dość bolesny sposób (ból się odczuwa przy każdym usuwaniu włoska) to jednak wiele kobiet zgodnie przyznaje, iż szybko można się do niego przyzwyczaić. By poszło w miarę szybko i sprawnie – obowiązkowo trzeba wyposażyć się w dobrej jakości pęsetę. Poręczna, z odpowiednio ostrą końcówką pęseta będzie idealna do tego typu zabiegu. Bez problemu można ją kupić w każdej drogerii, a nawet aptece i to w przystępnej cenie.

Jak wyregulować brwi woskiem?

W dobrych drogeriach można już kupić specjalne do regulacji brwi, małe plastry, które po rozgrzaniu w dłoni – przykleja się w dane miejsce, po czym szybkim ruchem ściąga i gotowe. Niechciane włoski zostają na pasku z woskiem. Jest to dość szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia, któremu jednak towarzyszy chwilowy ból (najgorzej jest podczas odklejania plastra). Wiele pań docenia jednak tą metodę za to, iż szybko można mieć pożądany efekt, a włoski po wosku odrastają znacznie wolniej.

Niektóre z pań, gdy nie mają czasu na regulację brwi, chętnie sięgają po maszynkę, czy też depilator. Jeżeli depilator ma specjalną, małą końcówkę – to jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie, gdyż w ten sposób również można szybko się pozbyć zbędnych włosów w okolicy brwi. Maszynek jednak warto unikać – nie usuwają one włosów z cebulką, tym samym nowe odrosną już po kilku dniach i będą w dużo lepszej kondycji niż te poprzednie.