Botki na szpilce – uniwersalny wybór kobiet

Często dzielimy obuwie damskie na konkretne pory roku. Kozaczki nosimy zimą, latem zaś sandały. Tak przypisane nazwy bardzo zakodowały się w naszej mentalności. Ostatnio jednak to się zmienia i bywa, że latem do zwiewnych sukienek zakładamy kozaczki albo botki na szpilce. Te ostatnie stały się chyba uniwersalnym damskim obuwiem niezależnym od pór roku.

Style botków damskich


W zależności od pór roku, możemy spotkać na rynku różne rodzaje botków na szpilce. Te ocieplane będą przeznaczone na zimne pory roku, zaś z odkrytymi palcami albo ażurowe idealnie sprawdzą się podczas letnich upałów. Botki wyglądające jak szpilki ze skarpetką są obecnie modową nowością, choć nie każdej kobiecie przypadną do gustu. Kokardki, wiązania i ozdobne zamki dodają im uroczego albo zadziornego charakteru. Każda pani znajdzie więc wśród takich botków coś pasującego dla niej.

Paleta kolorów czy czarna klasyka?


Kolorystyka dostępnych botków na szpilce jest ogromna. Od cielistych czy białych poprzez pastelowe kolory aż do tych nieco bardziej zwracających uwagę, jak choćby krwisto czerwone. A może jednak postawić na czarną klasykę? Biorąc pod uwagę niezwykłą uniwersalność damskich botków uważam, że każda kobieta powinna mieć przynajmniej kilka ich par. Oczywiście obowiązkowe są te w ponadczasowej klasycznej czerni zaś pozostałe mogą w pełni odzwierciedlać indywidualny gust każdej pani. Ten rodzaj obuwia z pewnością długo będzie królował w kobiecych szafach.