segregatory a4

Zadbaj o porządek: niezastąpione segregatory

Segregatory to idealna pomoc przy zachowaniu porządku w codziennym życiu. Najczęściej określa się je jako okładki, które cechują się sztywnością. Zrobione są z tworzywa sztucznego lub kartonu. Celem jest wpinanie koszulek, dokumentów, skoroszytów oraz przekładek.

Warto mieć porządek!

Posiadanie segregatora nada się nie tylko do przechowywania dokumentów. To dobry sposób na gwarancję porządku przez cały czas. Co można włożyć do segregatora?

  • wyciągi z banków,
  • dyplomy,
  • zaświadczenia lekarskie,
  • czy dokumenty pracownicze.

To dobry też sposób na archiwizację dokumentów, które są cały czas są ważne, ale nie są używane zbyt często.

Jaki model segregatora wybrać?

Segregatory najczęściej są przygotowane w dwóch modelach: kołowym oraz dźwigniowym. Rozstaw ramion powinien być jednakowy w obu przypadkach, ponieważ musi być odpowiedni do dziurkaczy. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są segregatory A4 z tego sklepu, do których wkładanych jest większość dokumentów. Okładka została stworzona przy użyciu grubej tektury, która często może zostać laminowana. Zapewnia to dobry jakościowo produkt, który będzie bardzo wytrzymały.

Z czego składa się segregator?

Bez wątpienia, najważniejszą częścią segregatora jest okładka. Odpowiedzialna jest za wartości techniczne oraz estetyczne. Występują dwa rodzaje, jak:

  • introligatorska,
  • oraz nieoprawiona.

Kolejnym ważnym elementem jest wyklejka. To materiał, który otacza wnętrze segregatora. W większości przypadkach jest to kolor biały. Kolejny element to okucia – są to metalowe elementy. Częstym motywem jest występowanie mechanizmu ringowego, czyli zamknięcia – stosuje się je w segregatorach biurowych oraz reklamowych. Mechanizm dźwigniowy to bez wątpienia, najlepsze rozwiązanie. Daje możliwość zamykania i otwierania dzięki specjalnej dźwigni.