Materiał halek

Halki są szyte z różnych materiałów, tańsze modele które są produkowane oznaczają się sztucznym włóknem, za to halki luksusowe są z jedwabiu, który jest prawdziwy. W dzisiejszych czasach jednak sztuczne materiały nie muszą się oznaczać słabym materiałem, ale kupując trzeba zwracać uwagę na skład i warto za to kupować modele które są droższe.

Dobrym wyborem dla kobiet są halki wiskozowe https://www.xoxoxo.pl/kategoria/halki, są one znacznie tańsze od jedwabnych, ale są również miłe w dotyku i przepuszczają powietrze. Dla ciała jeśli chcemy jak najbardziej postawić na wygodę, powinniśmy kupić halki z jedwabiu.

Jedwabna dzianina jest gładka w dotyku i śliska, charakteryzuje ją to, że jest ona cienka. Sukienki ubierane na wieczory dosłownie po niej spływają, nie tracą z tego fasonu. Halki z jedwabnego dżerseju nie odznaczają się pod naszą stylizacją, więc nadają się, także pod cienki strój.

Jeszcze delikatniejsze są halki, które mają jedwabny tiul, są one przezroczyste i są zazwyczaj lekkie. Jedwabny tiul nie marszczy się, też nie przylega do ciała, utrzymuje ona kształt nawet tych najcieńszych sukienek. Halki z jedwabnego tiulu zawsze sprawdzają się latem, mimo że mamy coś na halce, nie daje poczucia dyskomfortu.

Do ubrań, które są grubsze, warto wybrać halkę, z jedwabnej satyny, materiał jest kosztowny i wymaga pielęgnacji.

Jaka tkanina?

Jedwabne halki możemy nosić praktycznie przez cały rok. Jest to materiał, który latem jest przyjemny, ponieważ chłodzi on naszą skórę, a zimą stara się zatrzymać ciepło.

Dzięki temu w chłodniejsze dni, gdy zakładamy sukienkę, nie wywołuje dyskomfortu technicznego. Nie możemy prać halki w większej temperaturze, potrzebuje ona specjalnej pielęgnacji.

Jedwab daję nam przyjemne uczucie luksusu. Halki z dobrej jakości włókien, dobrze wchłaniają pot, nie widać śladu spocenia gdy ubieramy ją w ciepłe dni, łatwo idzie ją wyprać.

Jednak patrząc na dobrą jakość, nie jest ona zbyt tania, trzeba też pamiętać, że sztuczne włókna mogą się nie nadawać pod sukienkę. Halki często dopasowywane są do ciała, nie mogą być one obcisłe, aby nie krępować ruchu.