lampa pierścieniowa led

Czym jest lampa pierścieniowa LED?

Lampa pierścieniowa LED to bardzo proste urządzenie, które daje ciekawe efekty. W środku okręgu znajduje się dioda LED, która jest niezwykle energooszczędna.

Zalety lampy pierścieniowej LED

Osoba, która znajduje się przed lampą jest doskonale doświetlona, ponieważ rozłożenie światła jest równomierne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że diody LED są jeszcze otoczone białą nakładką. Większość lamp pierścieniowych została wyposażona w żarówki fluorescencyjne, dzięki którym kolory są odwzorowane w sposób naturalny.

Kolory idealnie pasują do tych, które widzimy na co dzień i potwierdza to współczynnik CRI, który oscyluje w granicach 100. Jeżeli chodzi o diody LED to współczynnik CRI waha się między 95 – 98. Lampy pierścieniowe LED ze sklepu online emanta zdecydowanie mniej się nagrzewają, a do tego generują mocniejsze światło, dlatego są znacznie bardziej popularne. Planując zakup lampy pierścieniowej warto przede wszystkim sprawdzić moc danego modelu.

Rodzaje lamp pierścieniowych

W sklepach zazwyczaj można znaleźć lampy pierścieniowe o mocy od 30 W do 70 W. Istotna jest także regulacja mocy, ponieważ umożliwia dopasowanie lampy do określonej sytuacji. Przydatna jest także regulacja temperatury, która występuje w droższych modelach. Wielkość lampy nie ma większego znaczenia i zależy głównie od osobistych preferencji użytkownika. Należy jednak mieć na uwadze, że im większa lampa, tym teoretycznie lepsze rozproszenie światła. Inne czynniki również mają wpływ na ten parametr, a przede wszystkim jest to moc diod LED. Należy mieć na uwadze, że lampa pierścieniowa LED jest zazwyczaj montowana na statywie.