Na której ręce nosi się obrączkę?

Istnieją pewnego rodzaju przesądy dotyczące tego na której ręce nosi się obrączkę, czyli zdaniem wielu z nas musi ona trafić na ten przed ostatni palec dłoni lewej, czyli na ten znajdujący się przed najmniejszym. Takie podejście nie jest zaskakującym, a nawet częstym.

Problem tkwi tylko w tym, że dość wielu z nas ze względu na wygodę preferuje dłoń prawą i palec wskazujący. Może tak jest ze względu na to, że dla wielu tak najlepiej zdjąć obrączkę, ale nie chodzi tu raczej o to zdejmowanie, po to by mieć romans, tylko o te cele bardziej praktyczne. Dziwnie to rzecz jasna wygląda, ale pewna część z nas wykonuje tę niezbyt ciekawą pracę i co równie istotne nie chcemy mieć wtedy czegoś na dłoni po to by tego nie uszkodzić lub najzwyczajniej w świecie pewni ludzie zdejmują obrączki do snu.

Podejście praktyczne.

Wielu z nas nie wie na której ręce nosi się obrączkę i co równie istotne dla wielu z nas ta konkretna wiedza wydaje się być niemal tą zbędną, bo jeśli chodzi o poprawne noszenie obrączki to kieruje nami niemal głównie wygoda. Istotnym jest i to, że pewna część z nas ma tę niezbyt ciekawą profesję, czyli jakiś monter pracujący przy transformatorach ma sztywne normy odnośnie noszenia przedmiotów wykonanych z metalu. Dlatego nawet musi obrączkę zostawiać w tej szafce w szatni, po to by być gotowym do pełnienia obowiązków. Nie da się ukryć też i togo, że istnieją ludzie małostkowi, którzy zdejmują obrączkę do mycia się z lewej dłoni, a następnego dnia o poranku wkładają ją na dłoń prawą.

Eksponowanie obrączki.

Jeśli chodzi o to na której ręce nosi się obrączkę to wiele zależy też od samej obrączki. Te najbardziej typowe z nich, czyli tanie ze srebra najczęściej spotykanej próby i bez upiększeń, to nic wybitnie ciekawego, bo te najczęściej się nabywa i są też tymi produkowanymi maszynowo. Inaczej jest rzecz jasna z tymi srebrnymi lub złotymi wykonanymi na specjalne zamówienie. One powinny być eksponowane i to na tych dłoniach, które są najlepiej widocznymi na bankietach i wystawnych kolacjach, bo przedmioty urodziwe nie powinny być schowanymi w kieszeniach. Więcej na portalu www.zankyou.pl