W jakich wnętrzach sprawdzą się plakaty botaniczne?

Dekoracja mieszkania plakatami to niezawodny sposób na dopełnienie każdej aranżacji. Jednym z popularniejszych motywów są rośliny. To stosunkowo uniwersalny temat, który można wpleść niemal w każdą aranżację. Plakaty przedstawiające skupiska roślin, ich poszczególne fragmenty czy fazy rozwoju to ciekawy sposób na urozmaicenie przestrzeni i wniesienie życia w cztery kąty. Plakat botaniczny może być zarówno dyskretnym dodatkiem, jak i elementem większej galerii. Do jakich wnętrz wybierać plakaty z motywami roślinnymi?

Uniwersalne plakaty z roślinami jako dekoracja każdego wnętrza

plakaty botaniczneMotywy roślinne przedstawiające liście monstery, palmy, czy paproci ożywią każdą przestrzeń i świetnie będą komponować się z kwiatami doniczkowymi. Plakaty botaniczne pozwolą dodać charakteru nie tylko salonowi, czy sypialni, ale także przestrzeni biurowej, a nawet łazience. Dzięki takim motywom możemy bez wiedzy ogrodniczej stworzyć w mieszkaniu prawdziwą dżunglę. Uniwersalność wzorów sprawia, że plakaty z roślinami mogą z powodzeniem zdobić przestrzeń, w której króluje styl nowoczesny, boho, vintage, a nawet glamour. Odpowiednio dobrane ilustracje wraz z oprawą sprawdzą się zatem w każdej aranżacji.

Plakaty botaniczne do wnętrz w stylu vintage

Wybierając plakat botaniczny do wnętrz w stylu vintage, powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na sam motyw botaniczny, jak i oprawę ilustracji. W aranżacjach takich nie sprawdzą się nowoczesne obrazy z żywymi, często bardzo kontrastowymi kolorami. Szukając inspiracji do wnętrz w stylu vintage, należy zwrócić uwagę na bardziej stonowane barwy i ilustracje przypominające rysunki czy obrazy imitujące farby olejne i w postarzanym stylu. Idealnie sprawdzą się również plakaty z grafikami, które przypominają ilustracje ze starego zielnika.