Męskie buty do biegania – jak je wybrać?

Bieganie stało się ostatnimi czasy bardzo popularnym sportem, który nie jest już uprawiany wyłącznie przez zawodowców, ale także przez amatorów. Biegamy dla zachowania szczupłej sylwetki czy też dla odstresowania się. Nie ważne, z jakich powodów idziemy na jogging, powinniśmy mieć odpowiednio dopasowane obuwie. Jak wybrać męskie buty do biegania?

Męskie obuwie do biegania – rodzaj podłoża

Podczas dobierania obuwia do biegania https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/buty-do-biegania/buty-do-biegania-meskie/ należy zwracać uwagę na rodzaj podłoża, na którym będziemy zwykle trenowali. Jeżeli większość naszych treningów będzie się odbywać na twardej nawierzchni (beton, kostka brukowa czy asfalt), winniśmy dokonać wyboru butów posiadających dobrą amortyzację i stabilizację stóp.

Jeśli zamierzamy biegać po nieutwardzonym podłożu (ścieżki leśne czy górskie), najlepszym rozwiązaniem będzie obuwie z dobrze wyprofilowanymi podeszwami. Takie, które zapewni znakomitą przyczepność na trasach z nierównościami oraz wniesieniami o różnorodnym nachyleniu podłoża.

Męskie obuwie do biegania – waga użytkownika

Niezwykle istotne będzie to, żeby podczas zakupu obuwia do biegania zwracać także uwagę na swoją wagę. Tutaj patrzymy głównie na poziom amortyzacji. Im większa będzie nasza waga, tym mocniejsza winna być amortyzacja, aby odciążała nasz kręgosłup i stawy.

Odbicie z pięty, czy ze śródstopia

Jeśli poszukujemy obuwia, które ułatwi nam bieganie ze śródstopia, to winniśmy raczej wybrać to mające mniejszy offset, inaczej drop, czyli różnicę wysokości pomiędzy palcami a piętą.

Najlepsze w tej sytuacji będą buty mające mniejszą amortyzację w części tylnej podeszwy. Jeśli zaś biegamy z pięty, analogicznie powinniśmy wybrać obuwie mające większą amortyzację z tyłu i większym offsetem, dzięki czemu treningi staną się dla nas przyjemnością.