nawłoć

Nawłoć: Kwiat, który daje korzyści zdrowotne

Dziś dowiemy się, jakie korzyści przynosi żółty letni kwiat znany jako Gold-Orchid, Goldenrod lub po prostu nawłoć. W tym artykule omówimy wszystkie interesujące fakty na temat tego kwiatu i dowiemy się, dlaczego jest on tak korzystny dla zdrowia. Nawłocie to duży rodzaj roślin kwitnących, obejmujący kilka gatunków występujących w Ameryce Północnej i Eurazji. Te kwitnące krzewy rosną jako rośliny jednoroczne lub wieloletnie, w zależności od uprawianych odmian. Mają zielone lub purpurowe liście i żółte kwiaty w różnych odcieniach pomarańczu, czerwieni i złota. Kwiaty te rosną głównie na otwartych polach w okresie wiosennym. Można je również znaleźć rosnące na poboczach dróg, w miejscach nieużytków i innych miejscach, gdzie gleba ma dobry drenaż. Okres kwitnienia trwa zwykle od maja do czerwca.

Co to jest nawłoć i jakie ma właściwości zdrowotne?

Nawłoć to żółta roślina kwitnąca, która pochodzi z Ameryki Północnej. Występuje również w Eurazji i niektórych krajach azjatyckich. Nawłoć jest rośliną wieloletnią i łatwo ją rozpoznać po żółtych kwiatach. Roślina ta może dorastać do 1,5 metra, choć częściej spotyka się ją osiągającą około 1 metra. Roślina ta najlepiej rośnie na polach, poboczach dróg, nieużytkach, a nawet w otwartych lasach. System korzeniowy nawłoci jest wąski i włóknisty, co utrudnia jego wykopanie. Nawłoć należy do rodziny słonecznikowatych i jest bliskim krewnym chwastów. Kwiaty obu roślin są żółte, ale różnią się także pod innymi względami. Kwiaty nawłoci są jadalne, natomiast barwinek jest trujący. Nawłoć jest też krótsza i ma cieńsze liście niż nawłoć. Więcej o właściwościach nawłoci przeczytasz na https://www.lekinatury.pl/pl/encyklopedia-ziol/nawloc.html

Dobra dla skóry i włosów

Według badań, spożywanie nawłoci jest dobre dla skóry i włosów. Dzieje się tak dlatego, że ziele to tonizuje skórę i dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje skóra i włosy. Spożywając nawłoć, możesz oczekiwać znacznej poprawy stanu zdrowia skóry. Zioło to zapewnia skórze wiele korzyści, w tym miękkość i nawilżenie. Może nawet rozjaśnić pigmentację skóry i pomóc zminimalizować drobne linie i zmarszczki.

Poprawia trawienie i tonizuje mięśnie

Kolejną zaletą spożywania nawłoci jest to, że poprawia ona trawienie i tonizuje mięśnie. Zioło to wspomaga równowagę bakterii jelitowych i wzmacnia układ odpornościowy. Badania wykazały, że nawłoć obniża ciśnienie krwi i poprawia trawienie. Poprawia także napięcie mięśni i przepływ krwi, co jest korzystne dla trawienia. Nawłoć jest więc doskonałym ziołem na trawienie, które może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia.

Skuteczna w leczeniu depresji i niepokoju

Wiele badań wykazało, że nawłoć jest skutecznym lekiem na depresję i stany lękowe. Zioło to okazało się szczególnie pomocne dla tych, którzy cierpią na te schorzenia. Osoby cierpiące na depresję są często nieszczęśliwe i mają poczucie, że nie mają się na co cieszyć w życiu. Często są przytłoczone swoimi uczuciami, co może utrudniać im codzienne funkcjonowanie. Nawłoć może pomóc w poprawie depresji poprzez zwiększenie poziomu neuroprzekaźników w mózgu. Te neuroprzekaźniki są niezbędne do regulacji emocji, więc zwiększając ich poziom, można pomóc w regulacji nastroju.

Zawiera witaminy A, B i C

Kolejną zaletą spożywania nawłoci jest to, że dostarcza ona witamin A, B i C. Witaminy te są niezbędne dla skóry i włosów, dzięki czemu pomagają zachować zdrową skórę i włosy. Witamina A jest ważnym składnikiem w promowaniu zdrowej skóry. Witamina C to silny przeciwutleniacz, który pomaga chronić skórę przed szkodliwymi uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce i inne szkodliwe czynniki.

Podsumowanie

Nawłoć to pyszne żółte kwitnące zioło, które jest łatwe w uprawie i zbiorach. Ma wiele korzyści zarówno dla diety, jak i dla skóry i jest wspaniałym dodatkiem do Twojego wiosennego ogrodu! Nawłoć jest nie tylko pysznym i łatwym w uprawie letnim kwiatem, ale także wspaniałym dodatkiem do wiosennego ogrodu, ponieważ jest pysznym i łatwym w uprawie letnim ziołem! Nawłoć można z łatwością dodać do swojej diety lub wiosennego ogrodu, zbierając ją z pola lub z natury. Można nawet przygotować własną herbatę z nawłoci, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami: – Przygotuj filiżankę herbaty ziołowej, zaparzając 1 łyżkę stołową nawłoci w 10 filiżankach wody. – Po ostygnięciu herbaty można ją od razu wypić lub przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku.