rękawiczki damskie na rower

Strój na rower – o czym warto pamiętać?

Niezależnie od tego, czy jeździmy rowerem w ramach treningu, czy tylko rekreacyjnie, odpowiedni strój i akcesoria to podstawa. Jaką odzież na rower wybrać i gdzie najlepiej zrobić takie zakupy? Czy rękawiczki damskie na rower będą potrzebne?

Dlaczego warto kupić odzież rowerową?


Chociaż może się wydawać, że do jazdy rowerem wystarczą zwykłe ubrania sportowe, jeżeli jeździmy w dłuższe trasy, warto zaopatrzyć się w odzież termoaktywną. To dobre rozwiązanie z kilku względów. Po pierwsze, dzięki temu nie będziemy odczuwać dyskomfortu związanego z mokrą odzieżą. Po drugie, ubrania przeznaczone do jazdy rowerem będą wygodne, co podczas takiej aktywności jest niezwykle ważne. Teoretycznie koszulki ze sztucznych materiałów nie przepuszczają powietrza, jednak te przeznaczone do uprawniana sportu, zazwyczaj mają porowatą strukturę i są elastyczne, dlatego sprawdzają się dużo lepiej niż T-shirty wykonane z bawełny. Ich dużym plusem jest także to, że są lekkie i szybki schną, dlatego nie ma ryzyka, że się w nich zapocimy. Jeżeli chodzi o spodnie, to dobrym wyborem będą takie z wkładką, dzięki temu komfort jazdy będzie większy.

rękawiczki damskie na rower

Inne akcesoria

Oprócz odzieży termoaktywnej bez wątpienia przydatne będą też takie akcesoria jak rękawiczki damskie na rower, dzięki którym unikniemy odcisków (sprawdź tutaj). Ochrona na dłonie zmniejszy też dyskomfort związany z długim trzymaniem kierownicy.

Na pewno trzeba zaopatrzyć się także w wygodny, wytrzymały plecak, w którym zmieszczą się wszystkie niezbędne rzeczy, na przykład klucze, dokumenty, woda, ale także zestaw naprawczy, czy bluza, jeżeli byłoby nam zimno.

Jazda na rowerze może być bardzo przyjemną, ciekawą aktywnością, przy czym trzeba dobrze się przygotować. Odzież rowerowa, trwały plecak, rękawiczki, odpowiednie obuwie, to podstawa. To sprawi, że będziemy czerpać z jazdy jeszcze więcej przyjemności.