Zakup krótkiego płaszcza

Wiele osób nie ma niestety pojęcia, jak wybrać płaszcz męski krótki. Warto mieć na uwadze, że nie tylko jesienią i zimą świetnie sprawdzają się płaszcze męskie. Do zmiennej, wiosennej aury także pasują doskonale. Jeśli chcesz wybrać idealny płaszcz męski to powinieneś wziąć pod uwagę typ sylwetki oraz rodzaj materiału, z którego uszyty został płaszcz. 

Wybór płaszcza męskiego

W tym artykule wymienimy największe zalety płaszczy męskich. Można śmiało powiedzieć, że płaszcz dla mężczyzn w wersji krótkiej będzie najlepszy na wiosnę. Gdy wybierasz konkretny model to pamiętaj, żeby sięgał przynajmniej do połowy pośladków. Nie powinien być dłuższy niż do kolan. Należy pamiętać, że od wzrostu także jest uzależniona długość. Wszystkie modele płaszczy są dostępne dla wysokich panów, ponieważ w każdym modelu wyglądają oni dobrze. Długie płaszcze nie prezentują się za to dobrze w przypadku mężczyzn o niższym wzroście. Budowę ciała także należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego płaszcza. Wiosenne płaszcze męskie w wersji jednorzędowej wysmuklą sylwetkę, więc są idealne dla panów, którzy chcą zamaskować nadprogramowe kilogramy. Kilogramów dodają modele dwurzędowe, więc w przypadku szczupłych mężczyzn sprawdzą się idealnie. Warto podkreślić, że bardziej formalny charakter mają płaszcze jednorzędowe. Wśród najbezpieczniejszych kolorów męskich płaszczy można wymienić czerń, szarość oraz brąz. Czerń jest oczywiście najbardziej elegancka, a do tego ponadczasowa. Trzeba pamiętać, że kolor czarny pasuje praktycznie do wszystkiego. Nieco mniej uniwersalny jest kolor szary i brązowy, ale modne stylizacje można łatwo stworzyć na ich bazie. Dobrym pomysłem na wyróżnienie się z tłumu są żółte, zielone, czerwone oraz inne płaszcze kolorowe. Trzeba jednak mieć przemyślany pomysł na pełną stylizację. W innym wypadku zestaw może wyglądać naprawdę kiczowato. Najlepiej na samym początku odrzuć modele wykonane ze sztucznych i syntetycznych materiałów. Warto mieć na uwadze, że sztuczne egzemplarze prezentują się zdecydowanie gorzej od naturalnych zamienników. Skóra jest też bardziej podatna na podrażnienia i szybciej się poci, ponieważ nie przepuszczają powietrza. Można śmiało powiedzieć, że wełna to najlepszy wybór materiału na męski płaszcz krótki. Zarówno podczas mroźnej, jak i słonecznej aury wełniane płaszcze pozwalają zachować komfort termiczny. Przy tym zawsze prezentują się elegancko, więc są idealne na wyjście do pracy lub spotkanie biznesowe. Najlepiej zakupić płaszcz u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że płaszcz jest wykonany z materiałów wysokiej jakości. 

Rodzaje płaszczy męskich

Przy wyborze płaszcza trzeba koniecznie wziąć pod uwagę typ sylwetki. Znaczenie ma także ilość ubrań, która pod płaszczem będzie noszona. Należy pamiętać, że zimą takich warstw będzie zdecydowanie więcej niż wiosną. Modeli przylegających do ciała nie powinni wybierać panowie o wyraźnie zarysowanych mięśniach i masywnej budowie ciała. Ta zasada dotyczy również mężczyzn z większym brzuszkiem. Luźniejsze modele będą stanowiły dla nich najlepszy wybór. Po dopasowane płaszcze mogą sięgać szczupli panowie. Wśród najpopularniejszych płaszczy męskich można wymienić dyplomatkę, płaszcz myśliwski oraz klasyczny trencz. Trencz to tradycyjny płaszcz wiosenny, który świetnie chroni przed pyłem oraz deszczem. Warto dodać, że trencze są przewiązywane w pasie i mają charakterystyczny rozbudowany kołnierz. Jednak nie nadają się do noszenia podczas oficjalnych okazji ze względu na nieformalny charakter. Z casualowymi zestawami doskonale sprawdzi się dwurzędowy fason. Płaszcz myśliwski ma otwarte klapy, dodatkową kieszeń u dołu u jednorzędowy charakter. Kieszeń u dołu jest określana jako biletówka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tradycyjne płaszcze myśliwskie występują w odcieniach szarości, granatu, zieleni oraz brązu. W połączeniu ze sztruksem, denimem i flanelą takie modele prezentują się doskonale. Na oficjalne wyjście można założyć płaszcz w ciemnym kolorze.