kurtka z kapturem dla mężczyzny

Dlaczego warto kupować męskie kurtki z kapturem?

Kurtka męska z kapturem stała się obecnie swoistym symbolem ubioru mężczyzn w okresie jesienno- zimowym. Nie każdy jednak zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego, dlaczego tak się stało. Tym bardziej że trend ten utrzymuje się od bardzo dawna. Obecnie niemal każda szanująca się na rynku marka ma swoich kolekcjach męskie kurtki z kapturem. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, z czego tak naprawdę bierze się ich potencjał.

Wysoka funkcjonalność

Podstawowym powodem, dla którego wielu mężczyzn decyduje się na zakup tego typu kurtki, jest jej wysoka funkcjonalność. Po pierwsze, kurtki męskie z kapturem doskonale wręcz chronią ciało mężczyzny przed wychłodzeniem. Po drugie kaptur może być doskonałą wręcz ochroną przed różnego rodzaju niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto, dla wielu mężczyzn kaptur w kurtce stanowi alternatywę dla czapki zimowej, lub też być jej uzupełnieniem w szczególnie trudnych warunkach. Ponadto często kurtki zimowe męskie są wyposażone w odpinany kaptur. Dzięki temu, jeżeli nie chcemy w danym momencie z niego skorzystać, możemy go po prostu odpiąć.

Z czego wykonane są kurtki męskie z kapturem?

Niestety, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wielu osobom wydawać. Wszystko bowiem tak naprawdę w tej kwestii zależy od decyzji projektanta oraz producenta. Obecnie do najpopularniejszych kurtek zimowych z kapturem, w dużym uogólnieniu należą kurtki wykonane z:

-Materiałów membranowych. Należą do nich kurtki typu goretex. Dzięki zastosowaniu materiałów membranowych można zachować suchość ciała. To z kolei może wydatnie przełożyć się na nasz komfort termiczny. Co równie ważne, tkaniny membranowe wykazują dużą odporność na różnego rodzaju opady atmosferyczne, takie jak, chociażby deszcz, czy śnieg. Warto jednak pamiętać, że kurtki z kapturem wykonane z tkanin membranowych muszą być prane w odpowiednich detergentach. Kurtki tego typu doskonale nadają się zarówno do użytku na co dzień, jak i i w czasie na przykład wycieczek trekkingowych.

-Kurtki z kapturem wykonane z puchu. Kurtki tego typu do idealne wręcz rozwiązanie w przypadku mroźnych zim. Puch bowiem stanowi bardzo dobrą izolację od zimna, a jednocześnie pozwala na komfortowe ogrzanie ciała. Tego typu kurtki męskie z kapturem szczególnie cenią sobie mężczyźni, którzy nie przepadają za zimnem.

Kurtki męskie z kapturem wykonane z ortalionu lub innych tworzyw sztucznych. Kurtka tego typu to doskonałe rozwiązanie na wiosnę oraz wczesną jesień. Bardzo dobrze chronią one bowiem przed wiatrem (ich potoczna nazwa to wiatrówki). Są one lekki i nie zajmują dużo miejsca w szafie. Ich wadą natomiast jest stosunkowo kiepskie przepuszczanie powietrza.

Pamiętajmy, że to jedynie trzy, ogólnie przedstawione typu materiałów, z których tworzone są kurtki z kapturem dla mężczyzn. Warto przy tym pamiętać, że źle dobrana pod kątem materiału kurtka może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w przysłowiowe błoto.

Kwestie związane z modą

kurtka z kapturem męska

Nie da się ukryć, kurtki z kapturem są po prostu modne. Moda na nie utrzymuje się od lat i nic tak naprawdę nie wskazuje, żeby coś w tej kwestii się zmieniło. Z jednej strony mają one bowiem nieco luźniejszy charakter, z drugiej zaś strony wciąż zachowują one odpowiedni poziom elegancji. W bardzo wielu przypadkach jest to zasługa utalentowanych projektantów, którzy potrafią połączyć ze sobą wysoką elegancję, z równie wysoką funkcjonalnością. Między innymi z tych powodów kurtki męskie z kapturem cieszą się tak dużą popularnością.

Podsumowanie

Kurtka męska z kapturem może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam z jednej strony na wysokiej funkcjonalności, a z drugiej na elegancji. Warto jednak przy jej wyborze kierować się nie tylko niską ceną, ale również i jakością wykonania. Od tego bowiem w dużej mierze zależy tak naprawdę, czy kupiona przez nasz kurtka posłuży nam przez długi czas. Ponadto tańszy materiał, nie zawsze w pełni spełnia swoje zadanie. Mimo wszystko warto jednak rozważyć zakup męskiej kurtki z kapturem.