tampony ob

Tampony OB – zadbaj o uczucie komfortu w trakcie trudnych dni

Czas miesiączki wiąże się z gorszym samopoczuciem, często bólem podbrzusza i poczuciem dyskomfortu. Dobranie odpowiednich środków higienicznych może pomóc w przetrwaniu tych dni, a jednocześnie przyczynić się do pewności, że zabezpieczenie jest wystarczające. Tampony OB to produkty przebadane laboratoryjnie, bezpieczne, a co najważniejsze, prawidłowo założone — zupełnie niewyczuwalne. Na rynku znajdują się różne rozmiary, co pozwala dobrać odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb. 

Rozmiar tamponu – w jaki sposób dobrać?

Niezwykle istotna informacją jest to, żeby  zmieniać tampony co maksymalnie 4 godziny, ponieważ jest to bezpieczny czas, w którym zapewniają one odpowiednią ochronę przed przeciekaniem. Tampony OB, które po tym czasie nadal mają białe włókna, są dobrane w odpowiednim rozmiarze. Zdarzają się sytuacje, w którym wymianę należy stosować częściej, w takiej sytuacji, należy zdecydować się na tampony z większą ilością kropelek na opakowaniu, co będzie świadczyło o ich większej chłonności. 

tampony ob organic

Czy tampony są bezpieczne przez cały okres?

Bezpieczeńtwo jakie dają tampony OB wynika z przeprowadzonych testów, dlatego można stosować ten produkt higieniczny przez cały czas trwania krwawienia. Pod koniec wiele pań decyduje się na zastosowanie mniej chłonnych wersji, ponieważ krwawienie nie jest już ta intensywne. Najważniejsze, by czuć się pewnie w swoim ciele, dlatego odpowiednio dobrane pod względem chłonności i zmieniane w systematycznych odstępach czasu, zapewnią większe poczucie komfortu. Tampony można stosować zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ według przeprowadzonych badań, zapewniają one odpowiednie zabezpieczenie w każdym dni krwawienia. 

Tampony OB to:

  • komfort
  • bezpieczeństwo
  • łatwa aplikacja

Czy dziewice mogą stosować tampony OB?

Na rynku znajdują się różne rozmiary tamponów, dlatego warto dokładnie zapoznać się z oznaczeniami na opakowaniu. Błona dziewicza zwykle jest na tyle elastyczna, że bez większego problemu umożliwia wprowadzenie tamponu do środka. Warto rozpocząć swoją przygodę z najmniejszym rozmiarem. Tampony OB mini to sposób na opanowanie sztuki aplikacji tamponu, jak i wyjęcia, a tym samym nabrania wprawy w tej czynności. Zdarza się, że aplikacja tamponu przez dziewicę bywa problematyczna, jednak są to wyjątkowe sytuacje. Warto poświęcić więcej czau na początku swojej przygody z tymi produktami higienicznymi, by poznać swoje ciało i bez stresu dokonać aplikacji. Dobrze umieszczony tampon jest niewyczuwalny w trakcie wykonywania codziennych czynności.