świeca sojowa

Jak zrobić świece sojowe – prosty przewodnik

Świece sojowe są popularnym wyborem dla osób poszukujących naturalnych i ekologicznych alternatyw dla tradycyjnych świec. W tym artykule przedstawiamy prosty przewodnik, który pomoże Ci stworzyć własne świece sojowe i cieszyć się ich pięknym zapachem i długim czasem palenia.

Składniki i przybory potrzebne do wykonania świec sojowych

Aby rozpocząć tworzenie własnych świec sojowych, potrzebujesz kilku podstawowych składników i przyborów. Oto lista rzeczy, które będą potrzebne przed przystąpieniem do czytania instrukcji jak zrobić świece sojowe:

  • Wosk sojowy,
  • Olejek zapachowy,
  • Barwniki,
  • Stopy do wosku,
  • Knoty i przytrzymywacze,
  • Pojemniki.

Proces tworzenia świec sojowych krok po kroku

Krok 1: Przygotowanie naczynia i knotów

Należy przygotować wybrane pojemniki, w których będą umieszczane świecie oraz umieścić knoty w przytrzymywaczach na środku każdego pojemnika. 

Krok 2: Rozpuszczenie wosku

Należy umieścić wosk sojowy w specjalnej stopie do wosku lub niewielkim garnku przeznaczonym tylko do tego celu. Podgrzewaj wosk na niskim ogniu lub wodnej kąpieli, stale mieszając, aż całkowicie się rozpuści. To idealny moment na dodanie barwnika i olejku zapachowego, po czym dokładnie należy całość wymieszać. 

Krok 3: Wylewanie wosku

Gdy wosk jest już rozpuszczony i przygotowany, można przejść do wylewania go do pojemników na świecę. Należy delikatnie wlewać rozpuszczony wosk do przygotowanych pojemników, starając się utrzymać knoty na miejscu. Warto pamiętać, żeby zostawić wystarczającą ilość miejsca na górze pojemników, aby z łatwością przyciąć knoty i zapewnić odpowiednią długość płomienia. 

Krok 4: Stwardnianie i przycięcie knotów

Odstaw całość przez co najmniej kilka godzin lub przez noc. Gdy świeca jest już całkowicie stwardnieje, można przyciąć knoty, pozostawiając około 1 cm nad powierzchnią wosku.

Twoje świece sojowe są teraz gotowe do użytku! Można cieszyć się ich pięknym zapachem i długim czasem palenia.