Jak wybrać kwiaty do pomieszczeń, w których panują trudne warunki?

Kwiaty powinny znajdować się w każdym zakątku naszego domu. Nie tylko ożywiają wnętrze, ale przede wszystkim wpływają na nasze samopoczucie. Jak wybrać kwiaty i specjalne doniczki do domu (zobacz przykłady z kwiatydonice), które do nich pasują? 

Kwiaty do kuchni

W salonie prawie wszyscy mają kwiaty. Nie zawsze dotyczy to innych pomieszczeń w domu. A szkoda! Odpowiednio dobrane kwiaty do warunków, jakie panują w pomieszczeniu będą nie tylko elegancką dekoracją, ale przede wszystkim pozytywnie wpłyną na nasz nastrój. 

W kuchni nie każdy ma tyle miejsca, by ustawić sobie dużo kwiatów. Warto wykorzystać te, które można ustawić na półkach lub szafkach wiszących. 

Dzięki dużej wilgoci świetnie będzie czuła się w naszej kuchni paprotka. Można do niej wykorzystać również donice wiszące. Trzeba jednak pamiętać, że nawet ten kwiat, który kocha wilgoć, musi mieć doniczkę z dziurami, przez które odpływa nadmiar wody. 

Doniczki do domu, które będą elegancko wyglądały w kuchni, to te gliniane, w których najchętniej hodujemy zioła. Można zdecydować się w jednej donicy posadzić jeden rodzaj ziół, ale bardzo ciekawym rozwiązaniem są donice, które mają kilka pięter. W każdym z nich można posadzić inne zioła. Jest to bardzo eleganckie i jednocześnie praktyczne rozwiązanie. 

Kwiaty do łazienki

Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym rzadko trzymamy kwiaty. Często są to pomieszczenia bez okna i bardzo wilgotne. Niewiele roślin poradzi sobie w takich warunkach. 

Wcześniej wspomniana paprotka będzie świetnie czuła się również tutaj. Idealnym kwiatem do łazienki jest również skrzydłokwiat, który można postawić na ziemi. Będzie pięknie prezentował się w surowej, okrągłej donicy na nóżkach. Jego białe kwiaty ozdobią każdą łazienkę. 

W pokoju kąpielowym, który ma większe rozmiary, wspaniale rosłaby cibora ziemista. Jest to roślina, która uwielbia wilgoć i nie potrzebuje dużo światła. Trzeba pamiętać, że cibora potrafi osiągnąć wysokość nawet 2 metrów. Doniczki do domu, w których ją umieścimy, powinny być wysokie i smukłe. 

Atrium to kolejny kwiat, któremu będzie odpowiadał wilgotny klimat. Czerwone kwiaty są niezwykle eleganckie. Kwiat można posadzić w doniczce szarego koloru, ale dużo ciekawiej będzie wyglądał, gdy doniczka będzie w tym samym odcieniu co kwiaty. Takie zestawienie zauroczy każdego. 

Kwiaty do przedpokoju

Przedpokój to wizytówka mieszkania. Niestety również jest to miejsce, w których wiele kwiatów, rosłoby źle. Jest jednak kilka gatunków, które poradzą sobie w tych spartańskich warunkach. 

Dracena to kwiat, który pięknie prezentuje się w długich i smukłych donicach, które podkreślają jego wysokość. Jest to kwiat, który prawie wcale nie potrzebuje światła. Za to lubi, gdy gleba przez cały czas jest lekko wilgotna. 

Zamiokulkas zamiolistny to kolejny kwiat, który daje sobie radę w trudnych warunkach. Jest to kwiat, który nie tylko daje sobie radę w cieniu, ale również nie przechoruje, gdy zapomnimy go podlać. Jest to idealna roślina dla początkujących. Trzeba jednak pamiętać, że nie lubi sąsiedztwa innych kwiatów. Świetnie czuje się w pojedynczej donicy.