projekt cosplay

Projekt cosplay

Sono Bisuku Dōru wa Koi o Suru, tłum. „Ta lalka z porcelany zakochuje się”) to japońska seria mangowa napisana i zilustrowana przez Shinichiego Fukudę. Kolejne odcinki publikowano w magazynie magazynie Young Gangan wydawnictwa Square Enix w styczniu 2018 roku. Do marca 2023 roku wydano 11 tomów. Do maja 2023 roku manga miała nakład 9,3 miliona egzemplarzy.” Na bazie mangi powstało anime o tym samym tytule. Adaptacja anime wyprodukowana przez CloverWorks była emitowana od stycznia do marca 2022 roku. Anime jest komedią romantyczną skierowaną do starszej młodzieży. Opowiada o codziennym życiu nastoletnich cosplayerów przebierających się za postaci z mangi i anime. „Projekt cosplay” przedstawia życie codzienne bohaterów i zwykłe życiowe sytuacje, dlatego zaliczany jest do gatunku silce of life (okruchy życia).

Co to jest Projekt Cosplay ?


Fabuła Projektu Cosplay skupia się na wątku głównego bohatera (Wakana Gojo). Wakana początkowo jest nieśmiałym nastolatkiem wychowywanym przez dziadka, który podobnie jak on chce zostać rzemieślnikiem tworzącym lalki hina. W dzieciństwie jego przyjaciółka powiedziała mu, że chłopcy nie powinni bawić się lalkami. Z tego powodu zerwał z nią relację.  Od tej pory Wakana Gojo stał się zamknięty w sobie i nikomu nie opowiadał o swoich zainteresowaniach. Kiedy poznał Marin, która przebierała się za ulubione postaci, stopniowo zaczął przełamywać swoje lęki społeczne odnalazł się w cosplayerskiej społeczności. 

Anime i manga Projekt cosplay zyskały uznanie fanów ze względu na realizm w przedstawieniu bohaterów, z którymi nastolatkowie mogą się utożsamiać. Problemy oraz relacje między nimi są pokazane w sposób interesujący. Postaci są wielowymiarowe i niestereotypowe. Główny bohater jest wysoki, ale nieśmiały. Postaci rozwijają się i przezwyciężają własne ograniczenia, na przykład główny bohater staje się bardziej pewny siebie i towarzyski. Shinju Inui wychodzi z cienia starszej siostry i sama zaczyna cosplayować.

Manga przedstawia również świat cosplayu, inspiruje ich do kreatywności w tworzeniu stylizacji i strojów swoich ulubionych bohaterów. Cosplay cieszy się dużą popularnością w środowisku fanów anime, gier i fantasy. Wielu czytelników może się utożsamić z bohaterami.

Projekt Cosplay – gadżety

Wiele wydawców mang i anime współpracuje z firmami, które produkują akcesoria z postaciami i motywami związanymi z danym serialem. Często są to ubrania, przybory szkolne i elementy dekoracji wnętrz. Drugim źródłem gadżetów są te nieoficjalne, robione przez fanów. Sklep „My Dress Up Darling” to oficjalny sklep, w którym można kupić wszystkie akcesoria związane z mangą i anime „Projekt Cosplay”. Dzięki współpracy z fanami zyskuje inspiracje do tworzenia nowych produktów związanych z tym uniwersum.