Prezent dla babci i dziadka – co warto wiedzieć?

Dzień wesela kojarzy nam się z dobrą zabawą, spotkaniem z przyjaciółmi i rodziną, lecz przede wszystkim z licznymi prezentami. Oczywiście standardem jest wręczanie im parze młodej, która w tym dniu otrzymuje nie tylko gotówkę, lecz także praktyczne przedmioty na nową drogę życia. Co jednak bardzo ciekawe, niezwykle często prezenty wręczane są także w drugą stronę — przez parę młodą przybyłym gościom i szczególnym członkom rodziny. Wśród nich wymienić można przede wszystkim babcie i dziadka.

Babcia i dziadek — szczególne osoby w życiu

Nie ma chyba osoby, która nie miałaby miłych wspomnień z dziadkami — w końcu to właśnie oni bardzo często przejmują obowiązek wychowywania dzieci, podczas gdy rodzice zarabiają na byt rodziny. W efekcie tego wywiązuje się pomiędzy dziadkami a dziećmi szczególna więź, którą można porównać do rodzicielstwa pomieszanego z przyjaźnią.

Szczególna troska, wiele radosnych chwil, a także często nieco bardziej pobłażliwe traktowanie przez dziadków naszych wybryków sprawiają, że jesteśmy z nimi naprawdę mocno związani. Ma to swoje odzwierciedlenie także w takim wydarzeniu jak nasz ślub.

Prezent dla babci i dziadka — co warto wybrać?

Prezenty wręczane babci i dziadkowi w tym stylu: https://z-milosci.pl/c/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka wymagają naprawdę bardzo dużego przemyślenia. Mamy tu do czynienia z osobami starszymi, które należy traktować szczególnie. Co zatem może być zaproponowane i spośród czego warto wybierać?

W pierwszej kolejności należy pochylić się nad prezentami, które pełnić będą rolę pamiątek. Idealnie więc w tym wypadku sprawdzą się eleganckie i bardzo ładnie wykonane ramki na zdjęcia, w których od razu mogą być umieszczone fotografie nas i dziadków. Niezwykle ciekawym pomysłem jest duża ramka, która ma symbolizować i przedstawiać drzewo genealogiczne naszej rodziny. W tym wypadku warto pozostawić ją pustą, gdyż wspólne uzupełnianie poszczególnych ramek będzie doskonałą zabawą.

Oczywiście na tym możliwości się nie kończą. Wszystkie babcie i dziadkowe szczególnie cenią sobie prezenty praktyczne. Warto więc poszukać również i w tym zakresie, gdyż z całą pewnością każdy dziadek ucieszy się z nowego krawata, a babcia z nowej torebki. Inną ciekawą propozycją może być także szal lub eleganckie rękawiczki na zimę.

Komu jeszcze możemy wręczyć prezent na ślubie?

Ślub to doskonała okazja do tego, aby wręczać sobie prezenty. Oczywiście najwięcej dostają młodzi, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby obdarować nimi każdego uczestnika wesela.

Standardem stało się już, że przy talerzyku na gości czekają niewielkie podarunki w postaci np. małych buteleczek wina, czekoladki, cukierka czy też ciasteczka z wróżbą. Co więcej, najważniejsi goście na weselu, czyli rodzice i dziadkowe, mogą dodatkowo otrzymać przepiękne kosze prezentowe, w których umieszczone będą rozmaite produkty — słodycze, alkohole, kawy, herbaty lub miody.

Bez względu jednak na to, komu i co damy na weselu, zawsze taki prezent wywoła wiele radości i uśmiechów. Warto więc poświęcić wyborowi odpowiednich prezentów nieco więcej uwagi.