Historia figurek POP

Początek istnienia figurek pop datuje się na rok 1998. Pomysłodawca tych uwielbianych obecnie na całym świecie gadżetów, Mike Becker, sprzedał prawa do ich produkcji w 2005 roku Brianowi Mariottiemu. Od tego czasu nastąpiła wielka fala zainteresowania tymi figurkami, co pozwoliło znacząco wzbogacić się właścicielowi.

Siedziba firmy Funko

Od 2016 roku firma Funko, która produkuje figurki pop, jest zlokalizowana w Everett. Tworzone są podobizny postaci oraz bohaterów znanych z popkultury. To nie tylko znane postacie z kina czy seriali, ale również bohaterowie książek, gier wideo czy autentyczni muzycy. Firma Funko posiada licencję takich jednostek, jak HBO, Marvel czy Paramount Pictures.

Figurki pop są cenione przez swoich kolekcjonerów, ponieważ bardzo estetycznie się prezentują. Są starannie wykonywane oraz komiksowo odzwierciedlają znanych na całym świecie bohaterów ze świata popkultury.

Firma Funko co roku wzbogaca się o kolejne miliony dolarów, ponieważ fanów figurek pop nie brakuje, a wręcz ciągle przybywa. Według licznych fanów bardzo estetycznie prezentują się na półkach nawet w opakowaniu, ponieważ posiadają przezroczyste przody. Łatwo wysunąć wniosek, że to wyśmienita gratka dla kolekcjonerów, którzy mogą liczyć się z tym, że w przyszłości będą to bardzo unikalne produkty warte ogromnych pieniędzy.

Firma Funko ciągle się rozwija, poszerzając swoją produkcję. Można się spodziewać, że oprócz figurek pop będą oferowane także inne artykuły, które można dołączyć do swoich kolekcji.