pirotechnika

Petardy i fajerwerki – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

Petardy i fajerwerki jak powszechnie wiadomo dzielą się na bardzo wiele rodzajów, dlatego też mało obeznane w temacie osoby, mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni produkt. Przed użyciem nowego modelu warto zawsze zapoznać się z jego instrukcją obsługi, dzięki czemu można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Jakie są najpopularniejsze petardy i fajerwerki?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się proste petardy hukowe i wulkany ze sklepu Fightershop, które stoją bezpośrednio na ziemi i nie wzlatują w powietrze. Przepiękny snop iskier wydobywający się ze stożka prezentuje się naprawdę niesamowicie i do złudzenia przypomina erupcję prawdziwego wulkanu. W Polsce cenione są również fontanny, które mogą mieć różne kształty i efekty wizualne.

Motylki i petardy hukowe

Najtańszym wyborem są oczywiście sławne motylki, które po odpaleniu unoszą się w powietrzu. Niektóre modele mogą dawać nie tylko efekty świetlne, ale również dźwiękowe. Nie można zapominać również o dymnych petardach, które wydobywają efektowny, kolorowy dym. Jeżeli chodzi o petardy hukowe, to bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mniejsze modele, które bardzo często wykorzystywane są na przykład do odstraszania zwierzyny.