Konfetti ślubne – parę słów na jego temat

Sypanie ryżu czy drobnych pieniążków na uroczystości zaślubin stało się wręcz tradycją. Jednak ostatnimi czasy zwyczaj ten zaczyna się troszkę zmieniać. Pary Młode wykorzystują bowiem tak zwane konfetti ślubne. Jak wybrać odpowiednie i w jakim celu wykorzystuje się je w czasie uroczystości?

Jak wybrać konfetti ślubne?

Czy zakup odpowiedniego konfetti ślubnego może okazać się problemem? Wydaje się to wręcz niemożliwe, a jednak. Przygotowywane od wielu miesięcy dekoracje idealnie ze sobą współgrają, dlatego też konfetti ślubne powinno dobrze pasować do całości. Gdzie zakupić takie dekoracje? W Internecie znaleźć można całą masę sklepów, które w swojej ofercie posiadają ogromną liczbę ślubnych konfetti. Wybór zależy tak naprawdę od indywidualnych wymagań klienta i oczywiście od możliwości finansowych. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że nie jest to drogi element dekoracyjny, na który warto się skusić. Dlaczego wykorzystuje się konfetti ślubne podczas uroczystości? Otóż według tradycji, sypanie ryżu czy drobnych pieniążków miało przynieść Młodej Parze przede wszystkim życie w szczęściu i dostatku. Jednak w ostatnich czasach, zamiast ryżu, młodzi wykorzystują kolorowe dekoracje, wykonane najczęściej z papieru. Konfetti ślubne może mieć różne formy.

Jakie konfetti?

Jak wybrać konfetti ślubne? Otóż dobre pytanie. Przede wszystkim dobrze jest sprawdzać ilość ozdób w tubie czy w paczce. Im więcej elementów, tym efekt konfetti będzie lepszy. Obecnie najczęściej wybierane konfetti to takie, które ma postać płatków kwiatów. W większości przypadków są to płatki róż. Takie konfetti jest oczywiście możliwe do wykonania w domowym zaciszu, jednak może to zająć dość sporą ilość czasu. 

Dobrze jest dokładnie przemyśleć sposób i miejsce rozsypania konfetti. Przede wszystkim liczy się końcowy efekt i zadowolenie gości. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup tak zwanej tuby konfetti. Jest ona jednocześnie tańsza, ale także praktyczniejsza, dlatego warto poszukać takiego konfetti w sklepach z dekoracjami.