Materace dla psa

Pies śpi wiele czasu, bo około czternastu godzin dziennie. My jako właściciele czworonoga powinniśmy zadbać o jego komfort w legowisku, żeby mógł się on czuć w nim swobodnie i wygodnie oraz, żeby chętnie w nim spał.

Ważne jest, aby pies zaakceptował to miejsce i czuł się tam bezpiecznie. Poniżej przedstawione zostanie jak prawidłowo wybrać materac dla psa.

Jaki materac dla psa jest dobry?

Odpowiedni materac da naszemu pupilowi komfort, pozwoli dobrze mu odpocząć oraz zapewni mu zdrowie. Gdy materac dla psa jest dobrze dobrany, nie musimy się martwić, że naszemu czworonogowi zrobią się modzele, czyli popękane, twarde zgrubienia w miejscu łokcia. Powstają one przez podrażnienie skóry, podczas, gdy pies wstaje, kładzie się lub leży. Powstawaniu modzeli sprzyja też twarde podłoże, takie jak na przykład podłoga lub beton. Jeśli pies znajduje się w kojcu lub klatce, wtedy także musimy postarać się o dobry materac. Są dostępne na rynku – w sklepach takich jak https://www.obroza-elektryczna.pl/materace-dla-psow/ – także specjalne materace dla psa do klatki.

Materac ortopedyczny

Warto zainteresować się materacami, które są ortopedyczne. Ortopedyczne materace dla psów są coraz bardziej popularne ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Są one przeznaczone dla psów w każdym wieku. Wspierają dobre zdrowie oraz kondycję naszego czworonoga.

Wysokiej jakości pianka, w którą są te materace wyposażone, świetnie dopasowuje się do ciała naszego zwierzaka. Usprawnia krążenie, daje prawidłowe podparcie kręgosłupa, możliwość rozluźnienia mięśni, a także działa przeciwodleżynowo.

Rozmiar materaca dla psa

Żeby pies mógł swobodnie oraz komfortowo się ułożyć i wyciągnąć na swoim posłaniu, to musi mieć dobrze dobrany rozmiarowo materac. Nie może być za mały, ani za duży. Aby dobrze kupić materac należy naszego psa dokładnie zmierzyć w leżącej pozycji – jego szerokość jak i długość.

Dzięki zmierzeniu będziemy mieli pewność, że zmieści się on na danym materacu bez jakiegokolwiek problemu. Do wymiarów trzeba doliczyć jeszcze zapas, który będzie wynosił około dziesięć do dwudziestu centymetrów. Wtedy nasz przyjaciel będzie mógł swobodnie się wyciągnąć na swoim legowisku, co da mu duży komfort, swobodę oraz wygodę.